Xbox Oyunlarında Klavye Mouse Desteği

Paylaş!

Xbox oyunlarında klavye mouse desteği. Xbox One’da yer alan oyunların kasım ayı başlarında klavye ve Mouse desteği ile Razer dünyasından bir atak söz konusu.

Alternatifler arasında en iyi rolü üstlenen Fortnite tarzı oyunlarda klavye ve Mouse desteği ile joystick kullanımı rafa kalkıyor gibi. Xbox bu özelliğinin duyurulması üzerine de Razer ile ortaklık içerisine girildiğinin de haber verildi. Kısa sürede yayılacak ve CES etkinliği sonrasında bütün teknoloji çağına duyurulmuş olacak.

İlk Kez Klavye Mouse Desteği Xbox’ta

Ortalık yolunda ilerleyen Razer ve Xbox, klavye ve Mouse desteği ile piyasada yer alan ilk şirket olarak yer alıyor. Satışa sunulmadan önce küçük bir tanıtım düzenleyen firma ön izlemesini Ocak ayında gerçekleştirecek. Böylelikle meraklıları ve alıcıları yakından gözlemleme şansını da elde etmiş olacak. CES etkinliğinde alıcısı ile buluşan set, büyük oranda ilgi göreceği düşünülüyor. Standart klavye mouse özelliklerinin yanı sıra dinamik ışıklandırma teknolojisine de sahip olacak. İlgi çeken farkı ışık renkleri ile standardın dışına çıkmıştır.

Kablosuz Kullanım Çok Daha Rahat

Satışa çıkarılacak klavye ve Mouse kablosuz olarak kullanılacaktır. Yayınlamış olduğu resim üzerinde kırmızı, pembe, yeşil, mavi neon renklerine hâkim. Temel olarak klavye Mouse rengi siyahtır. Alt kısımda yer alan çerçeve kalın ve geniş olması sebebi ile kullanımı daha rahattır. Bu şekilde dizayn edilmesindeki amaç hem bilgisayar hem de TV karşısında rahatlıkla kullanıcısına oyun oynama imkânı sunmaktır.

Kablosuz olma özelliğindeki temelde de bu unsur yatmaktadır. Fiyatlandırma konusunda herhangi bir bilgi vermeyen firma detayları ocak ayında düzenlenecek olan CES etkinliği ile duyuracağa benziyor. Oyun severlerin sorunsuz oyun oynamasını sağlayacak bu kolaylık ile alım sayısını da arttıracak.

Öyle ki oyun dünyasında uzun zaman geçiren kişiler içinse kablosuz klavye ve mouse kullanımı rahatlık anlamına da gelmesinden dolayı sıkça tercih edilebilir. Diğer oyunlarda da kolaylık sağlamasının yanı sıra farklı teknoloji aletlerinde de kullanılabiliyor. Kullanıcıları tarafından trend haline gelecek bol ışıklı seçeneği ile sevilecek klavye her türlü PC kullanımda da benimseneceğe benziyor.