PDF Dosyaları Word Formatına Dönüştürme Nasıl Yapılır?

Paylaş!

Bir bilgiyi transfer etme sürecinde kullanılan PDF formatı düzenli belge kullanmanın harika bir yoludur. Ancak bazen bu içerik bir belgeye dönmeden önce bir değişiklik yapmak gerekebilir. Birçok yöntemi olsa da pdf dosyaları word formatına dönüştürme nasıl yapılır konusunda etkili birkaç yol vardır.

Adobe Acrobat İle Dönüştürme

Acrobat kullanmak, dönüştürme işleminin mümkün olduğunca doğru olmasını sağlayan en iyi yöntemdir. Bu yöntemi kullanmak için ücretli acrobat sürümüne ihtiyaç vardır. Bir kerelik dönüşümler için kullanabileceğiniz yedi günlük ücretsiz Adobe Acrobat Document Cloud denemesi sunulmaktadır. Düzenli olarak dönüşüm yapmanız gerekiyorsa yıllık taahhütle veya ayda bir Adobe Creative Cloud paketinin bir parçası olarak tam sürümünü alabilirsiniz.

Eğer bir hesabınız varsa dönüştürmek istediğiniz PDF’yi Adobe Acrobat’ta açın. Tercihlerinize bağlı olarak PDF dosyaları Acrobat’ta otomatik olarak çift tıklayarak açabilirsiniz. Daha sonra sağdaki bölmede Export PDF’yi seçiniz. Size biçim seçenekleri sunacak olan Microsoft Word’e tıklayın. İdeal biçiminizi ayarlayarak word’e dönüşen belge üzerinde değişiklik yaparak kaydedebilirsiniz.

Microsoft Word ile Dönüştürme

Zaten Microsoft Word’e sahipseniz PDF’leri Word belgelerine dönüştürmenin en iyi yolu elinizde demektir. Başlamak için Word’ü başlatın ve menülerden Dosya’yı tıklayın. Ardından sanki başka bir Word belgesi açıyormuş gibi açılan menüden Aç’ı tıklayın. Dönüştürmek istediğiniz PDF dosyasını bulun ve açın. Word, PDF’nizin içeriğini otomatik olarak yeni Word dosyasına dönüştürmeye çalışacaktır.

Web Uygulamaları ile Dönüştürme

PDF dosyalarını Word dosyalarına dönüştürmek için kullanabileceğiniz birkaç web tabanlı hizmet vardır. Acrobat veya Word’e erişiminiz yoksa web tabanlı programlardan birini deneyebilirsiniz. Örneğin Nitro web tabanlı uygulamayı kullanabilirsiniz. Bu dönüştürücü Word dosyasını kendi seçtiğiniz bir adrese e-postayla gönderir. İşletme veya okul projeleri için işbirliği yaparken çok faydalı olmaktadır. FormSwift PDF düzenleyicisi ise en iyi editörlerden biridir. İstediğiniz düzenlemelerden sonra doğrudan bir dönüşüm yapmanızı sağlayan PDF ve DocX biçimlerinizi kaydetmenize olanak sağlar.