AirPods Android Telefon ile Nasıl Eşleştirilir?

Paylaş!

AirPods’lar tamamen Apple cihazlarına özel yapılmış kulaklıklardır. Ancak sadece Apple için değil Adroid destekli şekilde de üretilmiştir. Genel olarak en çok merak edilen sorular arasında AirPods Android Telefon ile Nasıl Eşleştirilir? Sorusu yer almaktadır. Bizler de kısaca bu konuya açıklık getirelim. İphone’ler ilk 2016 yılında hizmete sunulmuştur. Böylelikle günümüz teknolojisiyle AirPods’lar kablosuz bir şekilde kulaklık devrini başlatmıştır. Üstelik bu cihazların benzeri de çok fazladır. Peki, AirPods Android Telefon ile Nasıl Eşleştirilir?

AirPods Bağlanma

Apple kendi markasını korumak adına, iPhone veya genel olan Apple ürünleriyle farklı cihazlar arasında herhangi bir dosya paylaşımlarını sınırlamaktadır. Tabii bu AppleWatch’larda da aynı geçerli bir durumdur. Ancak Airpods’lar başta Apple, Andorid ve Bluetooth özellikli tüm cihazlarda destekli bit şekilde çalışmaktadır.

Bu işlemi daha detaylı anlatmadan önce şunu belirtmeliyiz ki herhangi bir iOS dışı bir cihazla bağlamanız diğeriyle aynı yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Yani şöyle ki, Bluetooth destekli tüm akıllı saatlerde, bilgisayarlarda farketmeksizin AirPods’ları kullanabilirsiniz. Yani Apple dışı ürünlere kolaylıkla da bağlanabilirsiniz.

AirPod’ları Android Cihazlara Bağlama

Apple markasında ki cihazlarında aynı olduğu gibi AirPods bağlantı kullanımı oldukça basittir. Tabii ilk bağlanmada iPhone’lara bu cihazları bağlamak bir miktar zor olabilir. Ancak Android sistemli telefonlarda böyle bir sorunla asla karşılaşmazsınız ve ayrıca diğerine kıyasla bağlanmanız daha kolaydır. Şimdi adım adım anlatalım sizler de takip edebilirsiniz. Airpods’ları Android sistemleri cihazlara bağlama tekniği şöyledir.

Öncelikle Android sistemli akıllı telefonunuz veya tabletlerde Bluetooth uygulamasının aktif olduğundan emin olun. Sonrasında AirPods’larınızı kutusundan çıkarın. AirPods’lar üzerinde bulunan minik LED kısmın olacaktır. O kısma basılı tutarak ışığın yanmasını sağlayın. Ardından Android sistemli cihazınızda Bluetooth menüsü kısmında AirPods bağlantı adını göreceksiniz. Kulaklığı bağlanmak için o kısımda ki isme tıklamanız yeterli olacaktır.

İşte sadece bu kadar! Ancak belirtmemiz gereken bir detay var. Oda şu ki bunları sanal asistanınızla çift dokunuşlarla etkinleştiremezsiniz. Ayrıca otomatik duraklatma ve sürdürme gibi özellikleri de bulunmamaktadır. Bunun dışında sınırsız kablosuz müzik dinlemenin keyfini rahatlıkla sürebilirsiniz.