Cep Telefonlarının Fazla Isınma Sorunu

Paylaş!

Cep telefonlarında sık sık karşılaşılan problemlerden biri, ısınma sorunlarıdır. Bu ısınma sorununun birçok nedeni olabilmektedir. Ancak çözüm sağlanmadığı taktirde cep telefonu arızalanabilir ve ciddi hasarlar meydana gelebilir. Bu nedenle cep telefonlarının ısınma sorunlarının nedenini bilmeli ve çözüm sağlanmalıdır. Cep telefonlarının fazla ısınma sorunu genellikle bataryadan kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda oyun oynamak, arka planda uygulamaların bulunması ve cep telefonun donanımını zorlayan dosyalar ısınma sorunlarına yol açmaktadır.

Cep Telefonlarının Fazla Isınma Sorunları Nasıl Giderilir?

Cep telefonunun markası ne olursa olsun, ısınma sorunları sık sık meydana gelebilmektedir. Eğer cep telefonunuzda ısınma sorunları meydana geliyorsa mutlaka çözüm bulmalı ve önüne geçmelisiniz. Aksi durumda cihaz yanabilir ve uzun süre takılmalar oluşabilir. Aynı zamanda cihaz iyi çalışmayabilir. İlk öncelikle cep telefonunuza virüs taraması yapmalısınız. Gizli dosyaları silmeli ve istenmeyen verileri mutlaka telefonunuzdan kaldırmalısınız. Ayrıca cihaza çok fazla yüklenmemeli ve sık sık oynanmamalıdır. Cep telefonunuzda koruyucu kapak bulunuyorsa kesinlikle dikkat etmelisiniz. Bazı telefon kılıfları cihazın fazla ısınmasına neden olabiliyor. Son olarak da cihazınızın bataryasını kontrol etmelisiniz. Cep telefonlarının aşırı ısınmasının en belirgin nedeni, bataryadır. Cihazı uzun süre bataryada bırakmak ısınma sorunlarına yol açıyor. Cihaz şarj olurken oyun oynamamalı ve arka planlı temizlemelisiniz. Eğer bataryada arıza varsa cep telefonunuzda ısınma sorunları oluşacaktır. Bu nedenle bataryanızı değiştirmelisiniz.

Cep Telefonu Sürekli Isınmaya Devam Ediyorsa Ne Yapılmalı?

Isınma sorunlarının önüne geçmek için yaptığınız tüm yöntemlere rağmen sorun meydana geliyorsa, mutlaka cihazınızı kontrol ettirmelisiniz. Bu gibi durumlarda genellikle ısınma sorunu bataryadan kaynaklanmaktadır. Bataryayı değiştirerek telefonunuzu yenileyebilirsiniz. Aynı zamanda ısınma sorunlarının önüne geçmek amacıyla cep telefonunuzun fabrika ayarlarını yenileyebilir ve tüm gereksiz dosyaları kaldırabilirsiniz. Bu sayede cihaz kendini yenileyecektir.