Akıllı Telefonlarda Nasıl Boş Yer Açılır?

Paylaş!

Akıllı telefonlar, telefonlar içerisinde bulunan veriler ve uygulamalar nedeni ile çok hızlı bir şekilde dolmaktadır. Peki, akıllı telefonlarda nasıl boş yer açılır? İşte akıllı telefonlar ile ilgili detaylı bilgiler:

Verileri Temizlemek

Akıllı telefonlar ile yapılan fotoğraf çekimleri ve özellikle de videolar telefonların hafızalarını hızlı bir şekilde tüketmektedir. Düzenli aralıklar ile yapılmayan temizlikler, telefonun çok çabuk dolmasına ve telefon içerisinde gereksiz verilerin birikmesine neden olabilir. Telefonda boş yer açmak için yapılması gereken ilk şey telefonda bulunan galeri bölümündeki gereksiz fotoğraf ve videoların silinmesidir.

Özellikle son çıkan akıllı telefon modellerinin yüksek kalitede çekimler yapması telefon hafızasının bu anlamda yetersiz kalmasına neden olmaktadır.

Bulut Depolama

Akıllı telefonlarda bulunan verilerini silmek istemeyen kişiler depolama yöntemi ile bu dertten kurtulabilir. Akıllı telefonunda boş yer açmak isteyen kişiler bir bulut depolama servisi seçerek verilerini aktarabilir. Bulut depolama sadece boş yer açmak için değil verilerin güvenliği içinde önemlidir. Bulutta depolanan verilere kişi istediği zaman rahatlıkla ulaşabilir. Bu anlamda birçok bulut depolama sağlayıcı kişilere ücretsiz ve belirli bir kotaya kadar hizmet vermektedir. Bulut depolamanın dışında bilgisayar gibi cihazlara veri aktarımı yaparak telefonda yer açılması sağlanabilir.

Uygulamalar

Akıllı telefonlara yüklenen uygulamaların bazıları telefon içerisinde çok fazla yer kaplamaktadır. Bunun için uygulamaları yüklemeden önce boyutlarını kontrol etmeli ve gereksiz uygulamalar telefona yüklenmemelidir. Bunun haricinde telefona yüklenen uygulamaların güncellemeleri sık sık kontrol edilmeli ve arka planlar belirli aralıklarla temizlenmelidir. Arka planda çalışan uygulamalarda telefon hafızası bakımından sıkıntı oluşturabilecek nedenler arasındadır. Ayrıca telefonun depolama hafızası için ayrı olarak hafıza kartları alınabilir. Verilerin hafıza kartlarına yüklenmesi telefonun rahatlamasını sağlayacaktır.