Telefonunuza Nasıl Bakım Yapabilirsiniz?

Paylaş!

Telefonlar özellikle teknolojinin gelişmesi ile beraber birçok özelliğe sahip olan cihazlar olarak hayatımızda yerlerini aldılar. Ancak özellikleri arttıkça da mutlaka özen göstermek ve kişinin kendi kişisel bakımını yapar gibi de cihazlarına bakım yapmaları gerekir. Bakım derken cihazı korumak, temizlemek hatta bazı özellikler ile kötü uygulamalardan uzak tutmak gerekir. Peki telefonunuza nasıl bakım yapabilirsiniz? Veya nasıl korursunuz? Bunları yaparken hangi konularda özenli davranmak gerekir.

Telefonunuzu Virüs Programları İle Temizleyin

Çeşitli uygulamalar yükleyerek cihazların beyni zamanla dolar. Cep telefonu bu konularda oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Dış etkenlerden çok kolay etkilenir, uygulamaların virüslü olması zamanla telefonun kullanım faaliyetlerini dahi aksatır. Eğer telefonda çok fazla uygulama varsa ve gereksiz uygulamaların da telefona zarar verdiğinden şüpheli iseniz cihazın ilk olarak kapasite bakımını yapın. Virüs programı indirin ve ardından tarama işlemi başlatın. Cihazda ki gereksiz dosyaları ve virüsleri bularak temizleme komutu verin. Cihazın temizliği yapıldıktan sonra aynı zamanda dış etkenlerden korumak için de ayrıca bir bakım için koruma sağlayın.

Telefonu Dinlendirin ve Koruma Aksesuarları Yerleştirin

Cihazın başta hassas olan ekranını korumak için mutlaka bir cam koruyucu takın. Cam koruyucu ile birlikte de cihazı dış etkenlerden gelecek zararlardan korumak için modeline uygun bir kılıf yerleştirin. Sürekli ısınma yapan yada her zaman çalışma halinde olan telefonları mutlaka özellikle akşam saatlerinde kapatarak dinlenmesine fırsat verin. Isınmadan kaynaklanan problemleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Çünkü telefonlar aşırı ısındığı zamanlarda da arıza yapmaya müsait olurlar. Cihazın bataryası da ısınmadan kaynaklı sorunlar ortaya çıkarır. Bu konuda en büyük bakımı sağlamak için bataryasını değiştirmemek ve farklı markalarda kablolu cihazları telefona kullanmamak önemlidir.