Android Telefonda Bildirim Gelmiyorsa Ne Yapmalısınız?

Paylaş!

Android telefon yani akıllı telefonlar kullanıcıların işlerini kolaylaştırmak için bildirim göndermektedir. Bildirimin amacı kullanıcıları telefon ekranı üzerinden bilgilendirmektedir. Bu bilgilendirme sayesinde kişiler herhangi bir uygulamaya girmeden ana ekran ya da bildirim çubuğundan mesajı veya herhangi bir bilgilendirmeyi kolayca görebilir. Ama bazı durumlarda android telefonlarda bildirim gösterilemeyebilir. Bu durumda android telefonda bildirim gelmiyorsa ne yapmalısınız? Konusuna göz atmanız gerekiyor.

Uygulama Bildirimlerinin Açılması

Android telefonlarda bulunan bildirim özelliğinin çalışmaması bir kaç sebeple meydana gelebilir. Bu sebeplerden birisini uygulamadan dolayı meydana gelen sıkıntılar oluşturmaktadır. Eğer akıllı cihaz üzerinde bazı uygulamalar üzerinden bildirim alınıyor bazılarından bildirim alınmıyorsa bu durum büyük ihtimalle uygulamaların bildirim ayarlarından kaynaklanmaktadır. Ancak bu durum kolayca çözülebilir. Öncelikle bu sorunu ortadan kaldırmak için öncelikle bildirim gelmesi istenen uygulamaya gelinmelidir. İlgili uygulamaya telefonun ayarlar bölümde yer alan uygulama yöneticisi kısmından erişim sağlanabilir. Uygulama yöneticisi kısmında ilgili uygulamaya dair ayarlar yer alacak ve bu ayarlar üzerinden bildirim ayarları kontrol edilebilmektedir.

Telefon Bildirimlerinin Açılması

Android telefonlarda bildirim gösterilmemesinin sebeplerinden birisi de telefonun bildirim ayarlarının kapalı olmasından kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda bazı android telefon modellerinin ayarlar kısmında sunulan ayarlar kısmında uygulama bildirimleri ayarları açık hale getirilmelidir. Ayrıca uygulamaların ve telefonun güncel tutulması da bildirimler üzerinde etkilidir.

Telefon Bildirim Uygulamasının Güncel Tutulması

Android telefonlara anlık bildirimler Push Notification uygulaması sayesinde gelmektedir. Eğer bu uygulama silinir yada güncel tutulmazsa telefona bildirimler gelmeyecektir. Bu durumu kontrol etmek için android cihazlarla Play Store’a girilerek arama kısmına push notification yazılmalıdır. Eğer bu uygulama yüklü değilse yüklenmelidir. Bu uygulama yüklü ama güncelle ibaresi yer alıyorsa uygulama güncelle denilerek güncellenmelidir.