AnTuTu Uygulamaları Neden Google Play Store Üzerinden Kaldırıldı?

Paylaş!

AnTuTu Benchmark uygulaması, telefonların uygulama indirme marketi olan Google Play Store üzerinden, müşterilerine hizmet vermekteydi. AnTuTu uygulamaları esas kuruluş amacı, üretimi sağlanan ve müşterinin beğenisine sunulan tüm akıllı telefonların donanım özellikleri arasında kıyaslama yapmaktı. Çin kaynaklı olan bu uygulama sayesinde, insanlar diğer telefonlarla almayı düşündükleri telefonlar arasında kıyaslamalar yapabiliyordu.

Bazı kullanıcılar, kaldırılmasını isabetli bulurken, bazıları da niye kaldırıldığıyla ilgili farklı öneriler sunuyor. Özellikle telefon şirketlerinin kendi ürünleri üzerinde derecelendirme hilesi yaptığını düşünen AnTuTu Benchmark uygulaması kullanıcıları da bulunmaktadır. Zaman içerisinde uygulamayla ilgili daha detaylı açıklamayı şirket gerçekleştirecektir.

AnTuTu Ne İşe Yarıyordu?

Uygulama telefonların işlemcilerinin, içerisinde yer alan RAM ve UX temel akıllı telefon donanımlarının puanlanmasını sağlıyordu. Çıktığı günden sonra kullanıcıları tarafından çokça sevilen ve kullanılan bir uygulama olan antutu uygulamaları neden Google play store üzerinden kaldırıldı? Sorusu herkesin aklına düşmüş durumda. Telefona indirildikten sonra kıyaslama testi yapılabilen, tüm bilgi ve denetlemelerin kolayca paylaşılabildiği bir alan olan Antutu uygulamaları, müşterilerine pek çok alanda yardımcı olmaktaydı.

Yapılan En Son Güncelleme

Antutu 3DBench, Aitutu Benchmark ve Antutu, şirketin çıkarttığı üç uygulama olarak bilinmekteydi fakat hangi tarihte kesin olarak kaldırıldığı bilinmiyor. Google play store üzerinde en son güncellemesi 22 şubat olarak belirtilmiş olan uygulamaların, bu tarihten sonra kaldırıldığı kesin olarak bilinmektedir. Günümüzde kullanıcılarının telefonlarından uygulamanın silinmesiyle merak ettiği bu soruya yetkililerden daha bir cevap gelmiş değil.

Kullanıcıların Yorumları

Kullanıcılarının yorumlarına göreyse, uygulama düzenli olarak Google play store üzerinden belirli aralıklarla kaldırılmakta ve tekrar yüklenmekte. Gelecekte tekrar düzenlemeler yapılarak yüklenebileceği de tahminler arasında yer alıyor.

Bazı kullanıcılara göre, hile yapılan karşılaştırmalar ve gerçek olmayan sonuçlar yüzünden de kaldırılmış olabileceği tartışılmaktadır. Kimilerine göreyse, telefon şirketleri hileli bir şekilde de kendi derecelendirmelerini yükselterek, telefonlarının çok daha iyi performans gösterdiğini belirtebiliyordu.

Telefonların satılmasını etkileyebilecek, performansının çok daha yüksek olduğunu belirtebilecek bir testin hileli olması, kullanıcıları ve satın alıcıları da aldatmaya yönelik hareketler olarak adlandırılmaktadır.