Apple Altın Kaplamadan Vazgeçti!

Paylaş!

Apple Altın Kaplamadan Vazgeçti!. Apple markasının geçtiğimiz dönemde çıkarttığı 18 ayar altın kaplama Apple saatleri beklenen ilgiyi görmedi. Ürünün çok konuşulmasına rağmen satışının olmaması bazı araştırmaların da yapılmasını sağladı. Yapılan araştırmalara göre kullanıcılar ürünü çok pahalı bulurken aynı zamanda üründe sürekliliğin olmamasını da savundu.

Gelişen teknoloji ile beraber Apple Watch’lar giyilebilir teknoloji açısından adını duyurmayı başarmıştır. Apple, akıllı saatleri üretmeye başlarken 18 ayar altından yapılma bir saat modeli üretti. Piyasa değeri oldukça yüksek olan bu saatler ABD pazarında ortalama 10 bin dolar civarında satışa sürüldü. Fakat Apple, ürettiği akıllı saat konusunda beklediği müşteriyi bulamadı.

Apple Watch’larda Fiyatlar Daha Çok Ön Planda!

Apple Watch altın kaplama saatlerin kullanıcılar tarafından ilgi görmemesinin ilk sebebi fiyatları oldu. Bloomberg, Apple Watch altın kaplama saatlerin neden beklenen ilgiyi göremediği hakkında bir araştırma yaptı. Araştırma sonucu ise kullanıcıların saatleri çok yüksek fiyatlı bulması ile sonuçlandı. Ayrıca bazı kişilerin altına karşı alerjik reaksiyon göstermesi de Apple Watch altın kaplama saatlere olan ilgiyi azalttı. Bununla beraber bazı kullanıcılar Apple Watch saatlerin sürekliliği olmayacağı için tercih etmediklerini söylüyor.