Facebook Atağı Bitcoin’i Etkiler mi?

Paylaş!

Facebook Atağı Bitcoin’i Etkiler mi?.Popüler olan sosyal medya platformlardan Facebook’un, izdivaç programlarına nal toplatacağı yeni ve farklı özelliği secret crush, nihayet duyuruldu. Facebook tarafından yapılan bu atak, bitcoini nasıl etkiler konusunu gündeme getirdi.

Facebook’tan Yeni Özellik

Kuruluşunun ilk günlerinden itibaren sanki bir tür çöpçatanlık sitesi olarak hizmet veren Facebook, köklerine geri dönüyor. Tinder uygulamasında duygusuz eşleşme mantığının tam tersine Facebook, kime karşı sıcak olduğunuza dikkat çeken Secret Crush özelliğini kullanıcılarına duyurdu. Ancak burada dikkat edilecek bazı noktalar yer alıyor. Facebook tarafından duyurulan bu özellik, platonik olarak yaşanan aşkların dramatik bir hale dönüşmesine, beklenmeyen ayrılıklara ve hatta boşanmalara neden olabiliyor.

İnternet kullanımının artmasında arkadaşlık sitelerinin payı oldukça büyüktü. Her coğrafi bölgeye ve her kültüre uygun olarak hitap eden, sayısız arkadaşlık platformu mutlaka bulunuyor. Bu platformların günümüzde en çok tercih edilen uygulaması kuşkusuz ki Tinder. Ancak geçtiğimiz günlerde yıllık F8 geliştiriciler konferansını düzenleyen Facebook, ilk yıllardaki günlerine dönme hevesi ile bir atak yaparak Secret Crush özelliğini duyurdu.