Apple Gelir – Gider Tablosunu Açıklayacak

Paylaş!

Apple Gelir – Gider Tablosunu Açıklayacak. Dünyanın önde gelen teknoloji firmalarından biri olan Apple son çeyreğin mali tablosunu yakında açıklayacak. Şirketten yapılan açıklamaya göre son çeyreğin gelir – gider tablosu 30 temmuzda açıklanacak. Bilindiği gibi firma her çeyrek dönemde mali tablosunu halkla paylaşıyor. Daha önceki dönemlerde yapılan açıklamalarda şirket kâr açıklamıştı.

Apple’ın 2. Dönem Mali Tablosunda Kar Açıklanmıştı

Apple yaptığı son mali tablosunda 58 milyar dolar gelir elde ettiğini ve bu paranın 11.56 milyar dolarının ise kâr olduğunu açıklamıştı. Şirketten yapılan açıklamada elde edilen gelirlerin 31.05 milyar dolarının iPhone satışından, 11.45 milyar dolarının ise kullanıcılara sunulan diğer hizmetlerden sağlandığını açıklamıştı. Apple şirketinden yapılan 3. donem mali tablo açıklamasına göre ise şirketin bu dönemde 52 milyar dolar ile 54.5 milyar dolar arasında kar yaptığını açıklamıştı.

Şimdi gözler şirketin yeni mali tablosunu açıklayacağı 30 Temmuz’a çevrilmiş durumda. Yaşanılan son teknolojik gelişmelerden sonra şirketin yeni mali tablosunda da kar açıklamasına kesin gözü ile bakılıyor.