Apple Koruma Camı Nasıl Takılır?

Paylaş!

Telefonlar hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından bir tanesidir. Yıllar önce ilk hayatımıza girdiklerinden bugüne kadar ise sağladıkları yararlar ve bundan doğan ihtiyaç hali nedeniyle giderek gelişen bir teknolojik alan halini almıştır. Talepler ise kaçınılmaz olarak gelişimi beraberinde getirmiştir. Tuşlu olarak başlayan telefon gelişimi zamanla kendini tuşsuz ve cam ekranlara bırakmıştır. Bu gelişim pratik ve kullanışlı olmasına karşın telefonun dış tehlikelere karşı daha açık bir hal almasına da dayanak oluşturmuştur. Apple ve Samsung gibi telefon devleri ile başlayan önlem paketleri giderek diğer telefonlara da yayılmıştır. Telefona gelen zararı en aza indirmek için koruma camı kullanılmaya başlanmıştır. Apple koruma camı nasıl takılır? gibi modele göre değişen sorular da bu nedenden doğmuştur.

Apple Koruma Camı Takarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Apple koruma camı takmaya karar veren kişilerin en temeldeki sebebi ekranın telefon ile birlikte değiştirilememesidir. Bu nedenle telefonda ekran haricinde bir sorun oluşması durumunda tamiri imkânsız dereceye yakın olduğundan ekranı korumaya almak gerekir. Koruma camını takmadan önce ise tozsuz ve temiz bir yerde bulunmak önemlidir. Ek olarak mikrofiber bez, kredi kartı ve bir adet de bant bulundurulması gerekir.

Apple Koruma Camı Takılması

Öncelikle telefonun ekranını temiz bir şekilde mikrofiber bez ile temizleyiniz. Koruma camını dikkatle inceleyerek hangi yönün telefonun ekranına doğru yapıştırılacağından emin olunuz. Ardından ise telefonun ekranına koruyucuyu yapıştırınız. Tek hareketler ve boşluklar oluşturmadan çekiniz. Bandı telefonunuzun tek tarafına gelecek şekilde masaya yapıştırınız. Kredi kartı ile yapıştırma işleminin hemen ardından boşlukları alabilirsiniz.

Koruma Camı Takılması Şart Mıdır?

Apple koruma ekranı alınması ve takılması telefon üreticisi firma tarafından zorunlu tutulmamakla birlikte önerilmektedir.