Whatsapp’ta Bir Numarayı Rehbere Kaydetmeden Mesaj Atma

Paylaş!

En sık kullanılan iletişim uygulamalarından bir tanesi olan WhatsApp insanların gereksinimlerini ve teknolojik gelişmeleri dikkate alarak sürekli yeni özellikler ile hizmet vermeye çalışır. Bu yüzden bilinen ve bilinmeyen birçok özelliğinden bahsetmek olasıdır. Son zamanlarda yine ihtiyaçlardan doğan bir başka özellik ise WhatsApp’ta bir numarayı rehbere kaydetmeden mesaj atma olarak açıklanabilir. Normal şartlar altında uygulamadan herhangi bir insana mesaj atmak veya konuşmak için rehberinize kaydetmeniz gerekir. Bunun yanında kaydetmeden sohbet etmek isteyen insanların olması da WhatsApp’a bir başka özellik gelmesine neden olmuştur.

Tıkla ve Sohbet Et

WhatsApp tarafından sunulan iletişim imkanı telefonunuzda kayıtlı olan kişiler dâhilinde gerçekleştirilirken artık eklenen bir özellik sayesinde rehberinize eklemeniz gerekmeden konuşmanız, mesajlaşmanız da mümkün hale geldi. Bu özelliğin adı ise tıkla ve sohbet et olarak açıklandı. Bu sayede rehberinizde olması gerekmeden numarasını bildiğiniz herkes ile iletişime geçme şansınız da ortaya çıkmış oluyor.

Nasıl Kullanılır?

WhatsApp tarafından sunulan bu özelliği kullanmak için öncelikle bir bağlantı adresinizin olması gerekiyor. https://api.whatsapp.com/send?phone= şeklinde başlayan bir linkin sonuna başına 90 koyarak iletişime geçmek istediğiniz numarayı girmelisiniz. Türkiye için geçerli olan kod 90 olduğu için bu şekilde bahsedilir. Farklı bir ülkede olunması halinde ise alan kodu değiştirilmelidir. Ardından yazmak istediğiniz mesajı yazarak kolaylıkla mesajınızı karşı tarafa iletebilirsiniz. Bunu hem web hem de telefon uygulamasından yapmanız da mümkündür.

Mesaj İletilir Mi?

Bahsedilen yolu denedikten sonra mesajınızın ulaşmaması mümkün değildir. Arama yapmanız için ise karşı tarafın sizi rehberine eklemesi ve sizinle iletişim için gereken izni vermesi beklenir. Mesajın ulaşması için ise bir şart bulunmadığından mesajınız kesin şekilde ulaşacaktır.