Apple Watch’dan Beklenen Güncelleme

Paylaş!

Apple Watch’dan Beklenen Güncelleme. Dünyaca ünlü akıllı telefon üreticisi Apple, kullanıcıları tarafından merakla beklenen EKG özelliğini Apple Watch ürünlerine getirdi. Öncelikle Avrupa’daki ülkelerde kullanıma sunulan özellik daha sonra dünya genelinde Apple kullanıcıları tarafından kullanılmaya başlanacak. Apple geçtiğimiz günlerde getireceği güncellemede Apple Watch ürünleri için güncelleme getireceğini ve bu güncelleme içerisine pek çok özeliğin de Apple ürünlerine entegre edileceğini duyurmuştu.

Yapılan bu duyurunun ardından merak içerisinde bekleyen Apple kullanıcıları, gerekli güncellemeden artık yararlanabilecek. Getirilen güncellemede en çok dikkat çeken Apple Watch özelliği, kalp ritim bozukluğu ve EKG özellikleri oldu. Yeni nesil sağlık uygulamalarının en gelişmiş uygulamalarından biri olan bu özellik oldukça faydalı bir uygulama olarak nitelendirilmekte.

Sadece 4. Nesil Apple Watch Modellerinde Yer Alacak

Apple yeni geliştirdiği yeni nesil sağlık modellerinden birisi olan EKG özelliği yalnızca dördüncü nesil Apple Watch ürünlerinde yer alacak. Ancak EKG özelliği yalnızca bu sürüm ürünlerde olsa da kalp ritim bozukluğu özelliği tüm Apple Watch ürünlerine bulunacak. Bu özellik sayesinde kullanıcılar kalp yetmezliği ya da felce yol açabilecek durumlardan önceden haberdar olabilecek.