Instagram’da Alışveriş Nasıl Yapılır?

Paylaş!

Gelişen teknoloji ile artık alışveriş yapmak oldukça kolay hale geldi. Bilinen mağazaların internet siteleri ve alışveriş ağına sahip firmalar ile avmlere gitmeden her işimizi halledebiliyoruz. Yeni çıkan bir uygulama ise İnstagram üzerinden yapılan alışverişlerdir. Sosyal ağda giderek büyüyen bu alışveriş çılgınlığına bir göz atalım. İnstagram’da alışveriş nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız yazımızın devamını okumanızı tavsiyen ederiz.

İnstagram’da Alışveriş Kriterleri

Instagram’da alışveriş yapmak için bazı kriterler olmalıdır. Bunlar;

  • Takipçi sayısı,
  • Gerçek fotoğraflar,
  • Müşteri fotoğrafı,
  • Müşteri memnuniyeti,
  • Ürünün özelliği,
  • Ürüne ait video gibi kriterler önemlidir.

İnstagram’da Takipçi ve Beğeni Sayısı

Ticaret yapan firmalar ya da şahıslar yaptıkları işler ile alakalı İnstagram sayfası açarak burada satış yapıyorlar. Ama her satış yapan firma gerçek mi yoksa sipariş verilen ürünler doğru mu bilemeyiz. Bunun için takipçi ve beğeni sayısı önemlidir. Özellikle takipçi sayısının çok olduğu hesaplar alışverişin çok yapıldığı anlamına geliyor. Fotoğraflar altında yapılan yorumlar ise önemli bir kıstastır. Orada daha önce alışveriş yapıp memnuniyetini dile getirenleri bulabilirsiniz.

İnstagram’daki Ürünlerin Fotoğraf ve Videoları

Satışı yapan kişi elbisenin fotoğrafını paylaşabilir. Fakat manken üzerinde paylaşılan fotoğraf ve videolar daha çok gerçeği yansıtır. Alışveriş yapmadan önce satıcıdan mutlaka manken üzerinde çekilmiş fotoğraf isteyin.

İnstagram’daki Ürünün Kalitesi ve Müşteri Memnuniyeti

Fotoğraflara bakılarak karar verilecek ürünün kalitesi önemlidir. Örneğin bir elbise sipariş vereceksiniz. Fotoğraftaki kumaş gayet kalitelidir. Fakat size gelen ürünün fotoğraftaki ile alakası yoktur. Sizin gibi bu duruma düşen birçok kişi vardır. Bu kişiler, satış yapılan profilin fotoğraflarına mutlaka yorum yapmışlardır. Üşenmeden yorumlara göz atın. Takip ettiğiniz ya da sizi takip eden ve sipariş vereceğiniz profil ile ortak arkadaş olanlar varsa çekinmeden soru sorun. Belki de satış yapan firma gerçek değildir.