Apple’dan Bir Anket Sonucu Daha

Paylaş!

Apple’dan Bir Anket Sonucu Daha. ABD sınırları içerisinde hangi telefonları kullandıkları yönünde bir araştırma yapan araştırma şirketinden Apple oldukça kötü yorumlar alarak dibe çakıldı. Anket diğer anketlerden oldukça farklı olacak içeriklere sahip olduğundan dolayı oldukça ilgi çekici sonuçlar ve çarpıcı yorumlar içeriyor.

Decluttr

Anketi yapan firma olan Declutttr isimli platform akıllı telefonları olan ABD vatandaşları üzerinde bir araştırma yapmaya karar verdi. iPhone marka telefonu bulunan kişilerin bu telefonlar hakkında ne kadar bilgi sahibi oldukları anlaşıldı. Telefonun model ismi, suya dayanıklılığı gibi sorular da soruldu. 2000 kişilik bir anket grubu üzerinde yapılan bu araştırma sonucunda ise Apple ve iPhone hakkındaki sonuçlar beklenmedik şekilde şaşırtıcıydı.

Hangi model telefon kullandıklarını bile bilmeyen kullanıcıların sayılarının fazla olması ise beklenmiyordu. Kullanıcıların %44’ü hangi modeli kullandıklarını bilmezken yeni modellere sahip olanların daha çok model ismi bildikleri ortaya çıktı. Samsung ile kıyasıya rekabette olan firma için en kötü sonuç ise kullanıcıların en çok Samsung S9+ modelin ismini bilmeleri olarak açıklandı.