Avengers: Endgame’nin Gişe Hasılatı 2 Milyar Doları Aştı

Paylaş!

Avengers: Endgame’nin Gişe Hasılatı 2 Milyar Doları Aştı.Marvel evreninin beklenen filmi Avengers: Endgame, kısa sürede 2 milyar $ küresel hasılat yaptı. Yeni rekor olacak sürede 2 milyar $ barajını aşan film, bu skorla beşini sıraya yerleşti. Avengers: Endgame; Star Wars: The Force Awekens, Avengers: Infinity War ve Titanic filmlerini geçti. Böylece en yüksek kârı sağlayan ikinci film oldu.

Film hakkında açıklama yapan, Marvel Studios’un Başkanı Kevin Feige, Iron Man’den sonra tek yapmak istedikleri şeyin, karakterlerin çizgi romanlardaki canlılığını beyaz perdeye de yansıtabilmek olduğunu söyledi. Kevin Feige, Marvel, Disney ve dünyanın her yerinde bulunan hayranlarına teşekkür etti.

Bu Verilerle Avatar’ı Geçebilecek Mi?

Filmin yönetmenleri Joe Russo ve Anthıny ise filme kendilerinden bir şeyler kattıklarını ve dünyadaki herkesi derinden etkileyebilecek iş çıkartmayı umduklarını belirtti. Avengers: Endgame filmi enflasyon verileri göz ardı edilince en çok kâr eden film olabilmesi için önünde sadece Avatar bulunuyor. Avengers: Endgame, 2,788 milyar $ gelirle Avatar’ı geçebilecek mi? merak konusudur.