Bilgisayarda Netflix 4K İçeriği Nasıl İzlenir?

Paylaş!

Bilgisayarda Netflix 4K içeriğini izlemek için, öncelikle ultra HD hizmet sunan bir Netflix uygulamasına abone olmak gerekir. 4K içeriğini izlemek için, mutlaka bu uygulamanın en pahalı sürümünü kullanmak gerekir. Standart sürümler, ultra HD hizmeti içermez. Netflix uygulamasının sürümünü değiştirmek için, Netflix web sitesi içerisinde yer alan ‘Plan Değiştir’ bölümünden söz konusu uygulamanın sürümünü değiştirmek mümkündür. 4K içeriğini izlemek için, en az 25 Megabit Per Second(MBPS) hızına ve geniş bant bağlantısına sahip olan bir internet olması gerekir. Bilgisayarda 4K içeriğini izlemek için, Windows 10 işletim sisteminin güncellenmesi ve söz konusu uygulamanın bilgisayara yüklenmesi gerekir. Bu içeriği izlemek için, mutlaka Windows 10 işletim sisteminin son sürümü kullanılması gerekir. Windows 10 işletim sistemi olan bilgisayarlarda Microsoft Edge tarayıcısının da olması gerekir. Windows işletim sisteminin eski sürümlerinde Netflix 4K içeriğini izlemek mümkün değildir. Netflix 4K içeriğini izlemek için, bilgisayara 4K uyumlu monitör bağlanmalıdır. Ekran kartı olarak Nvidia ekran kartı veya AMD ekran kartı tercih edilmelidir. Windows 10 işletim sisteminin GPU işlemcisini desteklemesi gerekir. Peki, Bilgisayarda Netflix 4K İçeriği Nasıl İzlenir?

Megabit Per Second(MBPS) Nedir?

İnternetin bir saniyedeki megabit değerine Megabit Per Second denir. Megabit Per Second kavramı, internetin hızını ifade eden bir kavramdır. İndirme hızı ise, bir saniye de indirilen kilobyte(KB/s) ve bir saniye de indirilen megabyte(MB/s) gibi ifade edilir.

Netflix 4K İçeriği Nedir?

İnternet bağlantısının olduğu her yerden ve her türlü cihazdan 4K kalitesinde film, dizi, belgesel gibi içeriklerin izlenmesine olanak sağlayan yayın hizmetine Netflix 4K İçeriği denir.

Graphics Proccessing Unit(GPU) Nedir?

Bilgisayarların yaptığı işlemlerin ekranlarda görünmesine olanak tanıyan işlemciye Graphics Proccessing Unit denir. Graphics Proccessing Unit kelimesinin Türkçe karşılığına grafik işlemci birimi denir.