Instagram Mesajlarda GIF Gönderme

Paylaş!

Instagram artık herkesin mobil platformda kullanmaya başladığı en popüler fotoğraf paylaşma uygulaması haline geldi. Sunduğu özellik ve yenileri her geçen gün geliştiren instagram ekibi hikâyeler içerisinde GIF ekleme özelliğinden sonra ınstagram mesajlarda gıf gönderme özelliğini de aktif duruma getirdi. Her geçen gün yeni özellikler eklenen instagram bazı özellikleri için ise ek uygulamalar çıkarıyor. Bunlardan birisi olarak karşımıza çıkan IGTV ile beraber instagram direct de artık hayatımıza girmiş bulunuyor.

Instagram Direct Uygulaması

Instagram son günlerde yoğun olarak hikâye ile güncelleme yapıyor. Daha doğrusu standart bir instagram kullanıcısı bunun net bir şekilde görebiliyor ama diğer geliştirmeler gözünden kaçıyor. Çünkü standart bir kullanıcının özel mesajlarda GIF gönderebilmesi için özel mesaj uygulaması olan Direct uygulamasını indirmesi gerekiyor. Instagram yoğun olarak kullanılan özel mesajları ayrı bir platforma taşıyarak kullanıcılara ekstra özellikler sunabiliyor.

Önce Instagram Direct Yükleyin

Instagram özel mesajlarda GIF gönderebilmek için öncelikle direct uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Uygulama indirildikten sonra ise instagramda kullandığınız hesap üzerinden uygulamayı açabilirsiniz. Uygulama açıldıktan sonra bir mesaj kutusu açmanız gerekiyor. Buradan sağ altta bulunan GIF yazısına tıkladığınız da kütüphanede bulunan GIF seçeneklerini görebilirsiniz. Özel aradığınız bir GIF varsa da bunu arama kısmına yazarak aratabilir istediğiniz GIF seçeneğini kullanabilirsiniz.

GIF Nedir?

GIF son zamanlarda facebook ve Instagram’ın desteklemesi ile beraber en yoğun kullanılan görsel formatlarından birisi haline geldi. Görsellerden kısa animasyonlar yaratılmasını sağlayan bu sistem aslında İngilizce Graphics Interchange Format olarak biliniyor ve Türkçede grafik değiştirme biçimi olarak anılıyor. 8-bit’lik bir fotoğraf paylaşım biçimi olan GIF son yıllarda artan popülaritesi ile beraber her yerde karşımıza çıkmaya devam ediyor.