Bitcoin Değer Kaybı

Paylaş!

Bitcoin Değer Kaybı. Son zamanlarda kripto paralarda yaşanan değer kaybı son derece dikkat çekici olmaktadır. Değer kaybeden kripto paralardan biri de bitcoin olmaktadır.

Aslında kripto paralarda her zaman olumlu yönde gelişmeler yaşanıyordu ancak son 24 saatte yaşananlar çok sayıda kişiyi tedirgin etmeye yetti. Bitcoin daha önceden 11 bin dolar seviyelerine kadar çıkmıştı. Herkes bitcoinin bu tutarda kalacağını düşünürken hızlı bir şekilde değer kaybetmesi birçok insanı tedirgin ediyor. Üstelik bu düşüş hiç de azımsanacak bir tutar değil. 10 binin altında olan bu seviye nedeni ile kripto paraların durumu hakkında insanlar bir kez daha düşünmeye doğru gidiyor.

Bitcoin’e Kısa Vadede Olumlu Sonuçlar

Aslında bitcoin yatırımcısı kısa vadede gelişmelerin olumlu olacağını belirtse de bu durumu gözle görmeden birçok kişi inanamıyor. Yatırımcılar kripto paraların oldukça kırılgan bir yapıda olduğunu bu nedenle bu şekilde bir düşüş yaşandığını ancak sistemin hızlı bir şekilde yukarı yönde gelişmeler yaşayacağını belirtiyor. Buna rağmen bitcoinde yaşanan bu hızlı düşüş kripto para piyasasının aslında çok da cazip olmadığını gösteriyor.