Bozuk ve Hasarlı Videolar Nasıl Onarılır?

Paylaş!

Günümüz teknolojisi ile her an ve her yerde ağ erişimine ulaşılabilir. Cep telefonlarının yaygın kullanımı, tabletler, bilgisayarlar gibi birçok teknolojik alet gündelik yaşantımızın içerisine girmiş durumdadır. Bu kolaylıklar ile internet kullanımı, müzik ve video indirimi sağlanarak istenilen her alanda indirilen dosyalar dinlenip, izlenebilir. Bazı durumlarda, indirilen videolar bozuk ve hasarlı olabilir. Bu gibi durumlarda videoları kurtarma söz konusu olduğu için silinip yeni bir video arayışına girmek zaman kaybı olacaktır. Peki, bozuk ve hasarlı videolar nasıl onarılır? Bunun için birçok farklı program mevcuttur. Burada programları kullanırken asıl önemli olan, videoyu düzeltirken orijinal halini değiştirmeden, hızlı bir şekilde kurtarım yapabilmesidir.

Videolar Neden Bozulur?

Bazı durumlarda videolar, görüntü oynatılamıyor, desteklenmiyor gibi hatalar vererek çalışmaz. Videonun bozuk olmasının birçok farklı nedeni bulunmaktadır. Bu sorunlar video oynatıcı program nedeni ile olabileceği gibi, videodan kaynaklı da olabilir. Video cihazlar arası aktarım sırasında bir aksaklıktan dolayı bozulmuş olabileceği gibi dosyanın formatı nedeniyle de açılmıyor olabilir.

Videoları Kurtarmak İçin Önerilen Programlar

Videoların onarımını ve görüntülenmesini sağlamak adına geliştirilmiş birçok program bulunmaktadır. Bu programlar arasında en çok tercih edilenler Remo Repair Mov ve Digital Video Repair gelmektedir. Remo Repair kolay bir program oluşu ile tercih edilmektedir. Bu programlar, videoların orijinal halini değiştirmeden, videoyu analiz edip, hatanın nerede olduğunu bulup, video akışlarını tekrar bir araya getirip onarması amaçlı kullanılan programlardır. Bu programlar sayesinde, önem arz eden veya izlemek istediğiniz herhangi bir videoyu silip çöp kutusuna göndermek yerine, kolay ve hızlı bir şekilde videonun onarımını sağlayabilirsiniz.