Careem Araç Çağırma Servisi

Paylaş!

Careem Araç Çağırma Servisi.Ülkemizde faaliyet gösteren araç çağırma servisi olan Dubai merkezli Careem, 3.1 milyar dolar karşılığı UBER’e satılmasıyla gündeme geldi. Satıştan sonra Türkiye’deki faaliyetlerine nasıl devam edeceği merak edilen Careem yaptığı açıklama ile merakları giderdi.

Türkiye’deki Faaliyetler

Türkiye’deki faaliyetlerine ticari taksilerle devam edeceğini açıklayan Careem, güçlerini birleştirdiği UBER ile birlikte hizmetlerini geliştirmek için çalışacaklarını ve UBER’in bünyesinde kendi markası ile hizmet vereceğini açıkladı. Kendi markası ve hizmetlerini UBER bünyesinde ama bağımsız olarak gerçekleştireceğini açıklayan Careem, ismini, uygulamasını, markasını ve müşterilerini memnun eden her şeyi ellerinde tutacaklarını açıkladı. Türkiye’de ticari taksilerle çalışacağını açıklayan Careem, UBER bünyesinde ama kendi markası ile devam edeceğini bildirdi.

İşbirliği

Careem ve UBER’in birlikte gerçekleştirdikleri işbirliği sayesinde mobilite hizmeti sunma, bölgenin ulaşım altyapısını iyileştirme, ödeme ve teslimat seçenekleri konularında güçlendikleri açıklanmıştır. Türkiye’deki operasyonlarına halen uyguladığı gibi regülasyona uygun şekilde tahsisli ve tahditli plakalı taksiler ile devam edeceğini duyuran Careem, müşterilerini memnun etmek için çalışacaklarını açıkladı.