Bilgisayar Ekranındaki Çizikler Nasıl Geçer?

Paylaş!

Bilgisayarların ya da diğer teknolojik aletlerin teknolojinin gelişmesi ile yaygın olarak kullanıldığı herkes tarafından biliniyor. Teknolojik aletlerin bu kadar yaygın ve sık bir şekilde kullanılması beraberinde bazı durumları da getirebiliyor. Bu denli sık kullanılan teknolojik aletlerin bakımı ve temizliği de bir o kadar önemlidir. Teknolojik aletlerin fiyatının oldukça pahalı olduğu da biliniyor. Eğer teknolojik aletlerinizin bakım ve temizliğini iyi bir şekilde yaparsanız kullandığınız ürünün kullanım süresini ve kalitesini arttırmış olursunuz. Düzenli olarak bakımı ve temizliği yapılmayan teknolojik aletlerde en çok rastlanan sorunlardan biri ekrandaki çiziklerdir. Eğer sizde bilgisayar ekranındaki çizikler nasıl geçer? Sorusuna yanıt arıyorsanız her evde bulunan malzemeler ile bir sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Karbonat İle Bilgisayar Ekranındaki Çiziklerden Kurtulabilirsiniz

Karbonatın temizleyici etkisi neredeyse herkes tarafından biliniyor. Ancak teknolojik aletlerin ekranı üzerinde onarıcı bir etkiye sahip olduğu çoğu kişi tarafından bilinmiyor olabilir. Eğer bilgisayarınızın ekranında olan çiziklerden kurtulmak istiyorsanız karbonat sayesinde kısa sürede kurtulabilirsiniz. Bir çay kaşığı karbonat ve biraz suyu karıştırın. Ardından bir süngerin yumuşak kısmı ile kapalı durumda olan bilgisayarınızın ekranında çizik olan kısımları dairesel hareketler ile karbonatlı karışım ile silin. Daha sonra kuru bir bez yardımıyla ekranı temizleyin. Bu işlemi haftada bir kez uygulayarak çizikler üzerindeki etkisini görebilirsiniz.

Diş Macunu İle Çiziklerden Kurtulabilirsiniz

Diş macununun diş temizliği dışında pek çok konuda da etkili olduğu biliniyor. Kapalı durumda olan bilgisayarınızın çizik olan yerlerine hafifçe diş macunu sürün ve kuru bir bezle temizleyin.

Ekran Temizleyici Mendiller Kullanın

Gözlüklerinizi ya da cep telefonu ekranınızı temizlediğiniz mendiller ile bilgisayar ekranınızı silerek bilgisayarınızın ekranında bulunan çizikleri yok edebilir ya da çizik oluşumunu önleyebilirsiniz.