Diş Macunu İle Ekran Çizikleri Geçer mi?

Paylaş!

Günümüz de kullanılan akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayar birçok kişinin evinde bulunmaktadır. Zaruri ihtiyaçlar arasında yerini almaktadır. Ucuz ya da pahalı fiyatının ne olduğu önemli değildir. Çocukların sürekli elinde bulundurması beraberinde de elektronik aleti düşürme ya da ekranın çizilmesi gibi hasarlar meydana gelmesi kaçınılmaz olur. Ebeveynlerin de bu tip eşyaları dikkatsiz kullanım sonucunda da oluşan ekran çizdiklerini gidermek için çeşitli yöntemler denerler. Diş macunu ile ekran çizdikleri gider mi denildiğinde, bu en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Yapılması gereken öncelikle çizilen telefonlarınızı düz bir zemine koymanız gerekir. Daha sonra elinize aldığınız diş macununu telefonun üzerine çok iyi bir şekilde sürülmelidir. Daha iyi sonuç almak istiyorsanız kullanacağınız diş macunun jel olanlarını kullanmak gerekir. Sürülme işlemi bittikten sonra bez yardımı ile temizlenip işlem bitirilir.

Bitkisel Yağ İle Ekran Çiziklerin Giderilmesi

Artık hemen hemen her evde bulunan bitkisel yağ ile elektronik eşyaların ekran çizdiklerini gidermek için de kullanılır. Çizilen ekranın üzerine bir ya da iki damla damlatılır. Daha sonra pamuk yardımı ile yağ dağıtılarak çizikler silinir. Bu işlem haftada iki defa uygulanır. Çiziklerin eskisinden daha iyi olduğunu göreceksiniz.

Araba Çizik Keremi İle Ekran Çiziklerin Giderilmesi

Bilinen en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Genelde arabaların boyalarında çizik olduğu zaman uygulanan bu işlem birçok elektronik eşya çiziklerinin de giderilmesini sağlar. Aynı şekilde çizilen ekranın üzerine çok az sürülüp dağıtılır. Daha sonra bez ile temizlenir. Bu işlemi tek seferlik yapmanız yeterli olacaktır. Çiziklerin yok olduğunu göreceksiniz.

Çiziklere Karşı Ekran Koruyucu Takmak

Aldığınız ürüne değer veriyorsanız, onu dış etkenlerden ve küçük kazalarından korumak için ekranına ekran koruyucu taktırmak zorundasınızdır. Bu ürün elektronik eşyanızın ekranın çizilmelere karşı koruyacaktır. Aynı zamanda yere düşmesi anında ekranının da kırılması engellenmiş olacaktır.