WordPress’de E-ticaret Sitesi Nasıl Açılır?

Paylaş!

Çağımızda hızlı tüketim olabildiğince yaygınlaştığından ve bu tüketimlerinin büyük kısmının internet üzerinden gerçekleştirildiği düşünüldüğünde şirketlerden küçük ölçekli ticari birimlere kadar iş yapmak isteyen sayısız birimin e ticaret kavramı ile tanışması zorunluluk haline gelmiştir. Elektronik ticaret kavramının kısa adı olan e-ticaret tabiri üzerine rakam yazabildiğiniz her ürünün satılabileceği geniş bir platform yani pazar olarak adlandırılabilir. Ürünün fiyatlanabilir ve ulaştırılabilir olması halinde hiç bir özellik ve vasfına bakılmaksızın ticarete dahil edilebileceği pazarlama kanallarıdır. WordPress kanalıyla e ticaret sitesi açmak ise bu yolda atılan en etkili adımdır. WordPress’de e ticaret sitesi nasıl açılır? sorusu bu nedenle önemli hale gelmiştir.

WordPress’de E- ticaret Adımları

Her internet alanı için ilk adım her zamanki gibi bir alan adı alınmasıdır. Alan adı alınması işlemine hosting firmaları aracılığıyla kolaylıkla erişilebilir. Ardından ise WordPress kurulumu gerekir. Hosting firmaları alan adı hizmeti sağlamasının yanı sıra WordPress yükleme işlemlerini de barındırırlar. Son adım olarak da WooCommerce eklentisini ücretsiz olarak satın aldığınız domain adresine ekleyiniz. Bu eklenti e ticaretin inşa edilmesinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Hesap Oluşturulması

Alan adınıza gerekli olan eklentileri yükledikten sonra gerekli olan sihirbazları WooCommerce pratik şekilde ve yönlendirmeleri ile yükleyecektir. Bunlardan bir tanesi hesabınızın yer aldığı sekmedir. Bu sekme oluştuktan sonra ürünlerinizi yüklemek için alanın hazır olduğu anlaşılmalıdır. Diğer sekmeler ise mağaza, ödeme, sepet olarak sayılabilir.

Önemli Detaylar

Mağazanıza erişim için önemli olan husus mağazanın doğru olan alanlarda konumlandırılmasıdır. İl ve ilçe bilgisine ek olarak alışverişte kullanacağınız para birimini de eklemeniz gerekir. Vergi ayarlarını daha sonra da yapabileceğiniz için kurulum aşamasındayken uğraşmamak adına kolaylıkla öteleyebilirsiniz.