Discord Botu Ekleme Nasıl Yapılır?

Paylaş!

Yaşanılan bu iletişim çağında ve iletişim alanında, gelişen yeni teknolojilerden biri olan ‘Discord’ platformu sanal dünyada ki sosyal çevreyi oluşturmak konusunda yardımcı olur.

Discord Nedir? 

Bir sunucu veya topluluk kurmak için Discord Inc tarafından 2015 yılında çıkartılan bir platformdur. Java, Elixir, React gibi programlama dillerine sahiptir. Bu platformu, topluluğa sahip kişiler onlarla birlikte daha iyi iletişim kurmak için, video veya bilgisayar oyunu oynayan bir grubu olanlar, onlarla oyun içinde konuşmak için, okul arkadaşları ile ders çalışmak için kullanır. 

Discord Hangi Cihazlarda Kullanılır?

Bu platformu her türlü işletim sistemine sahip bilgisayarda, akıllı telefonlarda, oyun konsollarında ve web üzerinden kullanmak mümkündür.

Discord’a Nasıl Kayıt Olunur?

Uygulama indirildikten sonra ya da web üzerinden siteye giriş yapıldıktan sonra ana ekranda bir kullanıcı adı girilir. Mail ve şifre girildikten sonra mail hesabına girilip onaylama yapılır.

Discord’da Nasıl Bir Sunucuya Katılınabilir?

Öncelikle belli bir konu seçilir. Bu yapıldıktan sonra tarayıcı üzerinden forumlarda açılan konulara bakılır ve uygun olan seçilir.

Discord’da Nasıl Sunucu Kurulur?

Ekranın sağ alt köşesinde bulunan artı ikonuna tıklandıktan sonra belirlenen konuda bir sunucu kurulur. Arkadaş çevresi bu konuda yardımcı olur. En son karar verilir ve sonra sunucu adı girilip oluşturulur.

Discord Botu Nedir?

Sunucu da işleri kolaylaştıran ve hizmet eden bir tür sanal robottur. Genelde bu botlar sunucu içinde müzik dinlemek için kullanılır. Bu link atarak veya müzik adı yazarak da yapılır. Bunun yanı sıra her türden farklı bot; yeni katılan üyelere otomatik rol verir, denetleme yapar, üyelerin mesajlarına cevap verir, rapor sunar, üyelere şakalar yapar yahut eğlendirir, yabancı bir dilden çeviri yapar.

Sunucunuza Discord Botu Nasıl Eklenir?

Öncesinde sunucuda hangi konuda bir bota ihtiyacın olduğuna karar verilir. Bunu yapıldıktan sonra tarayıcı üzerinden araştırma yapılır ve en uygun bot belirlenip, ana sayfasına girilir. Bu adımdan sonra site üzerinden Discord hesabına giriş yapılır ve sunucuya ekle üzerinden sizin olan ya da yöneticilik yetkinizin olduğu sunucu seçilip eklenir.

Discord Botu Nasıl Kullanılır?

Botları kullanabilmek için onların komutları öğrenilir. Her botun komutu farklıdır ve bu komutlar onun yönlendirilmesini sağlar. Bu komutları öğrenmek için botun eklenmesini sağlayan resmi siteye girilerek oradan soruşturma yapılır. Botun adının önünde bir işaret bulunuyor ise, bu işaret sunucunun mesaj kısmında kullanılıp ardından ‘yardım’ veya ‘help’ yazılarak botun komutlarına ulaşılır.

Bu platformda Nasıl Daha İyi İletişim Kurulur?

İyi bir kulaklık ve mikrofon en önemli etkendir. Bunların dışında hobiler ve uygun olan sunuculara katılmak, orada iyi arkadaşlıklar edinmek diğer önemli etkenlerdir.

Discord’a benzer farklı platformlar da vardır ancak onun en önemli farkı diğerlerinin para ile sunduğu ‘VoIP’ gibi hizmetleri bu platform ücretsiz sunar ve hitap ettiği kesime bu şekilde daha iyi ulaşır. Aynı zamanda rakiplerini de bu şekilde mağlup etmiştir ve sektöründe bir numara olmaya devam etmektedir.