En Ucuza Bitcoin Nasıl Alınır?

Paylaş!

Bitcoin’de yenisiniz ve bitcoin’e yatırım yapmak istiyorsunuz. En ucuza Bitcoin nasıl alınır? Sorusunun cevabını aramaktan yoruldunuz ancak vazgeçmeyin. Çünkü en ucuza bitcoin nasıl alınır sorusunun tek bir cevabı yok. Birden fazla en ucuza bitcoin nasıl alınabileceğine dair cevaplara bir göz atalım.

Yerel Borsalar

Türkiye’de kripto paralar ile işlem yapan bir çok şirket mevcut olmasına rağmen en büyük dezavantajları komisyon ve işlem oranlarının yüksekliğidir. Bu yüzden Paribu, Koinim, BTC Turk ve Coinex gibi sitelerden Bitcoin alım satımı yapmadan önce mutlaka karşılaştırmalı en mantıklı olanı seçerek işlem yapmalısınız. Bunun dışında Türk kripto para borsaları ile ilgili bir başka dezavantaj ise şu anda dünya borsalarında işlem gören ve her geçen gün sayısı artan 1538 kayıtlı coin var iken Türk borsalarında sadece bitcoin, ethereum ve litecoin alım ve satışı yapılabiliyor. Türk borsalarındaki hacim anlamında Paribu 18 milyon 882 bin ile birinci sırada yerini alırken, ikinciliği BTC Turk 9 milyon 176 bin ile ve üçüncülüğü de Coinex almakta…

Bitcoin Atm’lerden ucuz bitcoin alınır mı?

Sadece İstanbul’da Atatürk Havaalanı Dış hatlar terminaline yerleştirilen Bitcoin ATM’si ile de bitcoin satın alabilirsiniz. Komisyon oranlarının yükseliği daha Bitcoin ATM’lerinden alım yapmanın riskli olabileceğini n altını çizmek gerekiyor. ATM’lerden alım yapılırken komisyon oranlarının yüzde 8’lere varması ATM’lerin ülkelerde az olması nedeniyle alım yapmak için tek alternatif olarak görülmemesi gerekiyor. Ancak zaman içerisinde ATM’lerinde fazlalaşması ve aynı zamanda Bitcoinin işlemlerinin artması demek olacak ve bu sayede komisyon oranları da düşecektir.

Takas Siteleri

Türkiye’de yer alan herhangi bir takas sitesi olmamakla birlikte en iyi ve dünya çapında bir sistem olan localbitcoins.com ile size en yakın ve en uygun bitcoin satıcısı ile temasa geçerek alım gerçekleştirebilirsiniz. Bu da komisyonu devreden çıkartarak en ucuza bitcoin alma şansına sahip olursunuz.