Minergate İle Kripto (Sanal) Para Madenciliği Nasıl Yapılır?

Paylaş!

Bitcoin furyası ile dünyaya yayılan digital para çılgınlığı her geçen gün adından söz ettirmeye devam ediyor. Özellikle arkasında yatan teknoloji sonrasın da ise katlanan değeri ile kendinden söz ettiren bitcoin, altcoinlerin de önünü açarak mining sektörünün büyümesine yol açtı. Sürekli olarak yeni yatırımlar alan bu sektöre bir yerden giriş yapmak için minergate ile kripto (sanal) para madenciliği nasıl yapılır?

Dijital Paralar Hakkında Bilgiler

Altcoin bitcoin’e alternatif olarak çıkan bu dijital paraların en büyük özelliği yeri geldiğinde bitcoine çevrilebilmelerinin yanında bitcoine nazaran çok daha kolay mining edilebilmesidir. Mining terimi İngilizce madencilik anlamına gelmekte ve Türkçe’de kazı yapmak alamında kullanılabilir. Altcoin madenciliği yapmak için bilgisayarınızın işlemcisinin ve ekran kartının işlem kapasitesi kullanılır.

Minergate İle Madencilik Yapmak

Öncelikle Minergate resmi internet sitesi olan https://minergate.com/reg adresine girerek kayıt işlemini gerçekleştirmek gerekmektedir. Bu aşamadan sonra madencilik yapacağımız program indirilmelidir. Bu programın iki versiyonu vardır birisi görsel olarak özelliklere sahip olanı iken diğeri kod penceresi şeklinde bir tasarıma sahiptir. Program açıldıktan sonra üyelik bilgilerimiz girilir. Buradan sonra ise açılan ekrandan madencilik yapmak istediğimiz dijital para birimi seçilmektedir. Açılan ekranda sol tarafta altcoinler arasından size cazip olanı seçebilirsiniz. CPU Cores kısmından işlemciden kaç çekirdek kullanılacağını seçebilirsiniz. GPU mining yazan kısımlar ekran kartı CPU yazan kısımlar ise işlemcileri ifade eder. Ekran kartı ile mining ekran kartları daha güçlü olduğu için daha karlı olacaktır.

Minergate Güvenilir mi?

Bazı uzmanlar Minergate ile para kazanmanın zor olduğunu ve uygulamanın güvenilir olmadığını söylese de çok ciddi problemleri olanlar görülmemiştir. Yinede yüksek meblağlar kazanmayı planlıyorsanız ara ara gelirinizi cüzdanınıza çekmeniz faydalı olacaktır.