Epic Games, Infinity Oyunlarını App Store’dan Sildi

Paylaş!

Epic Games, Infinity Oyunlarını App Store’dan Sildi. Steam platformuna rakip olması ile oyun sektörünü karıştıran Epic Games cephesinden kötü bir haber geldi. IOS işletim sistemine sahip olan cihazların uygulama marketi olarak bilinen App Store’da 2013 yılından beri yayınlanmakta olan ve Infinity Blade III oyunu ile noktalanan seriye verdiği desteği çeken Epic Games, bütün oyunlarını App Store’dan sildi. Ortaçağ döneminde geçmekte olan bir aksiyon oyunu olarak bilinen Infinity Blade oyunu, senelerdir istikrar ile oynanan ve kemik oyuncu kitlesine sahip olan bir oyun olarak mağaza marketinde yer almaktaydı.

Epic Games firmasından gelen açıklama ile beraber App Store üzerinde gerçekleştirdikleri bu desteğin geri çekilmesi durumu üçüncü oyunun son oyun olmasından kaynaklı olarak desteğe gerek duymadıkları yönünde. IOS işletim sistemini bünyesinde barındıran cihazlar için App Store üzerinden gerçekleştirilen indirme işlemini artık oyuncular yapmayacaklar. Bütün Infinity serisinin oyunlarını silen Epic Games firmasına ise oyunculardan pek çok olumsuz eleştiri geldi.

Steam’a Kafa Tutacaklar

Epic Games firması tarafından yapılan bu atılımın zamanlamasının oldukça manidar olması gözlerden kaçmadı. Steam platformuna kafa tutmaya hazırlanan Epic Games, oyunlarını sadece kendi platformları üzerinden indirebilmeleri açısından App Store’dan kaldırdığı yönünde pek çok görüş bildirildi. Şuanda oyun piyasasının en gözde ve en büyük firmasından bir tanesi olarak bilinen Epic Games, Fortnite oyununun da yapımcısı. Infinity Blade gibi bütçesi oldukça düşük olan oyunlara zaman ayırmak istemediğinden ötürü oyunun sonlandırılması ve bütün marketlerden silinmesi durumu yeni bir hazırlığın da habercisi.

Geçtiğimiz hafta Unreal Tournament etkinliği kapsamında bir projesini daha iptal eden Epic Games firması, yeni oyunlarından bir tanesini daha çöpe atmış oldu. Elindeki büyük yapımlardan ciddi miktarda para kazancı sağlayan oyun firmasının yeni hedefleri de kendi cirosunun üzerine çıkmak. Bu nedenle küçük yapımlı oyunlarına zaman kaybı yaşamadan daha büyük yapımlı oyunları için gerekli çalışmalarına hız veren oyun firması, Steam’e kafa tutmaya hazırlanıyor. Kendi oyun platformu üzerinden oyuncuları ile buluşmaya hazırlanan Epic Games’in bu konudaki atakları ise merak konusu.