Giphy’den iOS 12 Kullanıcıları için Klavye Uzantısı

Paylaş!

Giphy’den iOS 12 Kullanıcıları için Klavye Uzantısı. Apple firmasının ürettiği cihazlarda bulunan bir işletim sistemi olarak iOS’un son sürümü olan 12 ve geçtiğimiz günlerde yayınlanan yeni beta sürüm olan 12.1.2 sürümünü kullanan kişiler için Giphy’den birçok özelliği barındıran yeni bir klavye uzantısı yayınlandı. Giphy firmasının klavyesine getirdiği yeni özellikler ile beraber IOS uygulamasında güncellemeye gitmesi, IOS 12 ve sonrasında gelmiş olan yeni işletim sistemini bünyesinde barındırıyor.

Bugün itibari ile Giphy kullanıcılarının IOS cihazlarında yer alan yeni klavye uzantısı ile beraber GIF’leri daha çabuk bir şekilde paylaşmaları sağlanacak. Yeni güncelleme ile beraber iPad ve iPhone’larda yer alacak olan uygulamanın sağ alt köşesinde bir dünya ikonu bulunacak. O ikona basıldığı zaman klavyenin dilinin değişimi sağlanacak. Yeni güncellemenin yalnızca IOS 12 ve sonrasındaki işletim sistemlerini destekleyecek olması ise Giphy’nin birçok IOS kullanıcısından tepki almasına yol açtı. Eski işletim sistemlerinde kalan kişilerin bu yeni klavye uzantısını kullanamayacak olmaları olumsuz yorumları beraberinde getirdi.

iPhone X ve Sonraki Cihazlar Giphy Klavye Uzantısını Kullanabilecek

ABD’li teknoloji devi Apple firmasının 2018 yılı içerisinde çıkarmış olduğu üç farklı telefon modeli ile beraber iPhone X ve daha sonrasındaki çıkmış olan cihazların içerisinde kullanılabilecek olan güncellemeli Giphy klavye uzantısı, cihazlarda yer alan True Depth teknolojisi sayesinde diğer kullanıcıların kendi oluşturdukları GIF’leri gönderebilmelerine de olanak tanıyacak. GIF’lerin ve etiketlerin favorilere eklenerek hızlı bir şekilde bulunması ve gönderilmesi için de ara yüz oluşturan Giphy, medya dosyalarına başlık ekleyebilme özelliğini de yeni güncellemesine getirmiş durumda.

“Loop videoları”nın oluşturulması konusunda da çalışmalarını bu güncelleme ile hayata geçirmiş olan Giphy, firmasının geçtiğimiz Ocak ayında bünyesine katmış olduğu Tapslash sayesinde pek çok özelliğe sahip olmasını sağladı. Giphy tarafından geliştirilen yeni klavye uzantısında pek çok yeniliği görebilmek mümkün. Bununla beraber kullanıcıların kendi geliştirdikleri GIF’leri kaydedebilmeleri, bunları hızlı bir şekilde paylaşabilmeleri gibi pek çok konu da IOS kullanıcıları tarafından olumlu geri dönüşler alınmasını sağlayan etmenler arasında yer alıyor.