Gmail’de Eski E-Postaları Nasıl Silebilirim

Paylaş!

Mail adresi kullanmak kişilerin günlük hayatını kolaylaştırmayı sağlayan teknoloji nimetlerinden biridir. Özellikle iş alanlarında neredeyse sadece mail yoluyla iletişim kurulur. Giderek çoğalan ve sonunda trebaytlara ulaşan mail deponuzu boşaltmanız gerekecektir. Gmail de en yaygın olarak kullanılan mail adreslerinden biri olması sebebi ile çok çabuk dolabilir. Peki, “Gmail’de Eski E-postaları Nasıl Silebilirim” gibi aklınıza sorular varsa kısa yolu için makaleyi okumalısınız.

Maillerinizde Yenilerine Yer Açın

Biriken maillerinizi bir düzen sokmak için eskilerinden kurtulmanız şart. Tek tek maillerinizi silmek istiyorsanız, silmek istediğiniz mailinizi açmadan sol tarafta bulunan kutuya tik işareti koymalı, sonrasında üst kısımda oluşacak çöp kutusu resmine tıklayıp silebilirsiniz. Silmiş olduğunuz mail sol taraftaki çöp kutusu sekmesinde yer alır. Oradan da sildiğiniz de mail tamamen silinmiş olur.

Toplu Olarak Mail Silme İşlemi

Mailleriniz çok fazla ve tek tek silmek sizi yoruyor ise maillerinizi toplu olarak silebilirsiniz. Bunun için sadece bir maili seçmeniz yeterlidir. Bunun sonrasında sayfanın en üst sol, yenileme imlecinin yanında bulunan kısımda oluşacak kutuya tıklamanız durumunda bütün mail adresleriniz seçilmiş olacaktır. Böylelikle bütün mailleriniz çöp kutusuna toplanacaktır. Oradan da silmeniz halinde mailleriniz geri dönüşü olmaksızın kalkmış olacaktır. Geri döndürmek ve maillerinize ulaşmak isterseniz artık mümkün değildir.

Gmail de Toparlama Dönemi

Mailleriniz ve işiniz çok yoğun, düzenlemekte zorlanıyor ve unutulmaması gereken notlarınız var ise hepsini gmail üzerinden halledebilirsiniz. Gmail sayfasında en sol tarafta bulunan takvim, keep ve görevler ile düzenli bir sayfa oluşturabilirsiniz. Telefonunuzdan da çekilebilen takvim eşleştirmesi ile notlarınızı kolaylıkla görebilirsiniz. Keep ile detaylı not klasörleri oluşturabilir, görevler ile de yapmanız gerekenleri hatırlayabilirsiniz. Böylece çok daha düzenli bir mail adresine kavuşmuş olursunuz.