Facebook Ebeveyn Portalı Duyurdu

Paylaş!

Facebook, Ebeveyn Portalı’nı Duyurdu

Sosyal medya devi Facebook Ebeveyn Portalı isimli yeni özelliğini duyurdu. Bu portal ile birlikte aileler platform ile ilgili daha fazla bilgi alabilecek. İşte Facebook Ebeveynler Portalı ile ilgili detaylar.

Günümüzde sosyal medya arkadaşların birbiri ile olan iletişimi daha kolay bir hale getiriyor olsa da çocuklar için hala büyük bir tehdit olarak görülüyor. Özellikle son günlerde kötü niyetli kişiler, sosyal medya aracılığı ile çocuklar ile iletişime geçtiğine dair haberler, bu tehdidin aslında büyük bir göstergesi. Facebook ise aileleri daha fazla bilinçlendirmek için Ebeveyn Portalı’nı ailelerin kullanımına açtı.

Ebeveyn Portalı ile birlikte çocuklara aileleri tarafından uygulanan kuralların aynı şekilde internet üzerinde de geçerli olmasını sağlıyor. Aileler ise bu platform ile çocuklarını nasıl takip edeceklerini ve kullanılan hesapları nasıl takip edeceklerine dair detaylı bilgileri bu platform ile birlikte öğrenebiliyor. Kullanıcılar ise bu portal ile ilgili tavsiyelerin değil daha kesin sonuçların yer alması yönünde yorumlarını belirttiler.

İster kendi hesabınızla ilgili isterseniz de çocuğunuzun hesabı ile ilgili yaşamış olduğunuz deneyimi daha iyi bir hale getirmek ve aktif bir şekilde yönlendirilmesine yardımcı olmak için sizde Facebook Ebeveyn Portalı nı ziyaret edebilirsiniz. Bu sayede çeşitli püf noktaları ve ipuçlarını rahatlıkla öğrenebilir ve uygulayabilirsiniz.

Ayrıca sosyal medyada linçe maruz kalan gençlerin daha kötü sonuçlarla karşılaşmamaları için, yakın bir zamanda farklı birim de hazırlamayı hedefliyor.