Elon Musk’tan Robot Üretimi Sinyali

Paylaş!

Elon Musk’tan Robot Üretimi Sinyali. Twitter’da birbiriyle bağımsız iki adet tweet atan Elon Musk, animelere karşı ilgisini ve sevgisini duyururken öte yandan da dev boyuttaki insansı robotlara karşı olan ilgisini ve dev robotlar Mecha’ları üretme konusunda düşüncelerinin olduğuna dair sinyaller verdi. 21. Yüzyılda ortaya çıkmış en tuhaf iş insanlarından birisi olarak göze çarpan Elon Musk tarafından yapılan herhangi bir açıklamanın gerçek olup olmadığını anlamak oldukça zor. Zira kurucusu olarak bilindiği, Boring Company şirketi tam anlamıyla troll şirket ünvanı ile anılmaya devam ediyor. Bir yönü ile Hyperloop projesi amacı ile Los Angeles’ı kazan Boring Company, arka planda ise projeye katkı sağlamak amacı ile şapka ve alev silahı satmaya devam ediyor. Elon Musk şehri kazacak kadar parayı yalnızca şapka satımı gerçekleştirerek çıkarma konusunda oldukça başarılı gözüküyor.

Elon Musk Neyin Peşinde

Elon Musk tarafından dün atılan tweetler yine neyin peşinde bu adam dedirtti. Öncelikle your name adlı bir anime fragmanı yayınlayan ve ardından anime sevgisi ile takipçilerinin dikkatini çeken Musk, yine aynı gün içerisinde bir tweet daha yayınlayarak, Mecha yaratmanın zamanı artık diyerek, sosyal medyada dikkatleri üzerine çekti. Elon Musk’ın bu tarz bir işle asla uğraşmayacağı görüşleri dile getirilse de unutulmaması gereken bir diğer husus olarak onun büyük alev silahları sattığı konusunun hatırlatılması gerekiyor.

Yeni Bir Fikir Doğuyor Olabilir

Elon Musk’ın tweetleri sonrası ortaya çıkan bir diğer görüş ise, Elon Musk’ın devasa robotlar üretme konusunda niyetli olduğu ve esas amacının finansman sağlamak adına harekete geçecek olması olarak belirtiliyor. Musk dikkat çekme konusunda son derece başarılı ve zihninde yatan projeler için insanları ikna etme konusunda da son derece başarılı görünüyor. Musk kısmen bile olsa çalışan bir Mecha prototipi üretimi adına mühendislerine görev verir ve bu üretimlerini fahiş fiyatlara satarak gerçek projeler için son derece önemli bir finansman sağlar. Bir diğer görüş ise Musk’ın bu tweetleri yalnızca gündem değiştirmek amacıyla attığı, iddiaların hangisinin doğru olduğunu ise zaman gösterecek.