Facebook ve Yeni Mottosu: Gelecek ve Gizlilik

Paylaş!

Facebook ve Yeni Mottosu: Gelecek ve Gizlilik.Özellikle sosyal medya platformlarında sık sık karşılaşılan 3. şahısların bilgi çalma işlemlerinin engellenmesi amacı ile sürekli olarak çalıştıklarını belirten Facebook CEO’su Mark Z. yeni Facebook mottosunu da bu şekilde duyurmuş oldu.

Özellikle sosyal medya sitelerinde sık sık son zamanlarda mağdur olan kişiler üzerinden alınmış olunan bu karar doğrultusunda yeni hazırlanan bu motto bir çok sosyal medya kullanıcısı açısından oldukça sevindirici bir haber oldu. Facebook CEO’su Mark Z. alınan bu kararın asında bilgelerin çalınması halinde bile tamamen çözülemez ve okunamaz halde olmasını sağlamak amacı ile olduğu yönünde açıklama da bulundu.

Bilgilerin Çalınması

Bilgileri çalıp spekülasyon aracı olarak kullanan yazılımcıların ve hırsızların tüm hayallerini suya değiştirecek olan Facebook’un yeni mottosu hem dünya devleri olan diğer şirketlerin hem de sosyal medya kullanıcıları olan ve mağdur olmak istemeyen kişilerin ilgi ile takip ettikleri bir konu haline geldi. Sosyal medya kullanımına yeni bir standart getiren bu yeni motto ile Facebook gelişmekte.