Ford Edge Türkiye’de Satışta

Paylaş!

Ford Edge’in Türkiye’de Satışta.Ford, yenilenen Ford Edge modelini Türkiye’de satışa çıkardı. Modelin 2 litrelik dizel motoru bulunuyor.

Ford’un D-segmentinde bulunan Ford Edge, yenilenen iç ve dış dizaynıyla diğer araçlarına benzer bir tasarım sergiliyor. Edge Co-Pilot360 sisteminde, Dur&Kalk, adaptif hız kontrol, şerit hizalama ve acil durum manevra sistemi gibi sürüş destek teknolojileri içeriyor.

Teknolojik Ekipmanlar

Aracın güçlü yapısını 238 PS güç üreten 2 litrelik EcoBlue dizel motor sağlıyor. 4×4 çekiş gücü ve sekiz ileri otomatik şanzımana sahip olan aracın Titanium paketinin fiyatı 585.850 TL’den başlıyor. Aracın ön ızgarası genişletilmişken, LED farlarının ve arka lambalarının da yenilendiği gözlerden kaçmıyor. Gövdenin ise daha agresif ve sportif hale geldiği görülüyor.

Edge, alaşım jant, panaromik cam tavan, karartılmış arka cam gibi özelliklere de sahip. Dönebilen vites kolu da farklı bir yapıya sahip olmasını sağlıyor. Yeni Ford Edge, 4×4 çekiş sistemi ve yapay zeka kullanılarak üretilmiş oluşuyla sisteminin daha efektif bir hale gelmesini sağlıyor. Araç yakıt tasarrufu bakımından değerlendirildiğinde %6,5 yakıt tasarrufu sağladığı tespit ediliyor.