Netflix’in Rakibi: Disney+

Paylaş!

Netflix’in Rakibi: Disney+. Disney firması tarafından uzun zamandır çıkması beklenen ve Netflix platformuna ciddi bir rakip olarak görülen streaming platformunun ismi Disney + oldu. Neftlix’e rakip olarak yeni bir hizmet arayışına giren Disney firması, 2019 yılı sonunda faaliyet geçmesi beklenen izleme platformunun tanıtımını yaptı. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen bu tanıtım ile beraber platformun adını da belirlemiş olan firma “Disney +” adı altında üyelerine hizmet verecek.

Pek çok önemli yapımın da duyurusunu gerçekleştiren Disney, Star Wars serisini içerisine alan spin off hikayesinde Diego Luna rolünde Cassian Andor’un oynayacağının haberini verdi. Bu spin off dizisi ile alakalı sabırsızlıkla bekleyen bir çok kişinin dikkatini üzerine çekmeyi başaran firma, hikayenin Rouge One: A Star Wars Story’den önceki dönemde geçeceğinin açıklamasını da yaptı. Bununla beraber uzun süredir sevenleri tarafından beklenen Loki serisi ile The Mandalorian gibi yapımların da bu kanal üzerinden çıkacağını belirten firma, Netflix’e ciddi bir rakip olarak sektöre adım atacak.

Disney + Türkiye

Disney firmasının yaptığı açıklamalar ve tanıtım ile beraber Türkiye’den pek çok kullanıcının resmi web sitesine erişim sağladıktan sonra Türkçe hazırlanmış bir sayfa üzerinden kendilerini bekleyen “Beni Haberdar Et” butonu ile karşılaştıkları görüldü. Firmanın her ülkeye özel olarak hazırladığı giriş ekranında bulunan Disney, Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic gibi şirketlerin logoları yer alıyor. Bununla beraber Disney + platformunun Türkiye’de faaliyete geçip geçmeyeceği konusunda henüz her hangi bir bilgi yok.

Ancak gerek Marvel, gerek Star Wars serisini yakından takip eden Türk kullanıcılar için bu platform uzun süredir beklenen bir etmen olarak 2019 yılı sonunda dünya genelinde faaliyete geçecek. Türkiye üzerinden giriş yapıldığı zaman Türkçe bir sayfa ile karşılaşan kullanıcıların henüz faaliyete geçmemiş olan web sitesine e-posta bülteni üzerinden kayıt olması halinde faaliyete geçildiği zaman haber alma imkanları bulunacak. Disney şirketinin Netflix’e büyük bir rakip olarak el atacağı sektör içerisinde pek çok yeni yapım ve dizinin de gelmesi beklenen gelişmeler arasında yer alıyor.