Galaxy Buds Live Özellikleri

Paylaş!

Galaxy Buds Live Samsung tarafından üretilen ve tanıtımı yapılan bir kablosuz kulaklıktır. Tasarım harikası ve daha önce görülen şeylere benzemiyor şeklinde lanse edilen kulaklık sahip olduğu teknolojik ve fiziksel özellikleri sayesinde dikkat çekmektedir. Galaxy Buds Live özellikleri şöyledir;

Galaxy Buds Live Genel Özellikleri Nelerdir?

Tanıtımları yapılan kulaklığın sahip olduğu fiziksel özellikleri kulaklığı almayı düşünen kişiler tarafından merak ediliyor.

Galaxy Buds Live kablosuz kulaklığın genel özellikleri şunlardır;

 • Buds Live kulak içi kulaklık çeşitlerindendir ve kablosuzdur.
 • Kulaklık boyutlarının tanesi 5,6 gramdır.
 • Kulaklıkların taşıma kutusunun bataryası 472 mAh iken kulaklık başına batarya 60 mAh’tır.
 • Kulaklık hem müzik için hem de telefon için kullanıma uygundur.
 • Kulaklığın 3 mikrofonu vardır. Bu mikrofonlardan bir tanesi gürültü engelleme sağlarken iki mikrofonda konuşma yapılmasını sağlar.
 • Ürünün bronz(bakır), beyaz ve siyah renkleri vardır. Bu sayede kulaklığı satın almak isteyen kişiler renk tercihi yapabilirler.
 • Cihazın uzaktan kumanda özelliği vardır. Bu kumanda sayesinde ses, müzik ve çağrı kontrolü yapılabilir.
 • Android ve Ios işletim sistemleriyle uyumlu olan bir kulaklıktır.
 • Kablosuz kulaklığın kulaklık eşleştirme, kulaklığımı bul, sesli bildirim ve ortam sesi modu gibi özellikleri vardır.
 • Cihazın ayrıca sesli asistan desteği vardır.
 • Kulaklığın dokunmatik sensörü vardır ve bu sensör sayesinde müziğin ileri, geri ve durdurulabilme imkanı bulunur.
 • Cihaza ait olan kutuda led ışıkları vardır. Bu ışıklar kırmızı, yeşil ve sarı renklerdedir ve renk değişimleri sayesinde şarj durumu öğrenilebilir.

Tüm bu özelliklere sahip olan kulaklığı satın almak isteyen kişilerin 21 Ağustos tarihini beklemesi gerekiyor. Çünkü cihazın bu tarihte satışa çıkarılması planlanıyor.

Galaxy Buds Live Kulaklık Ses Özellikleri Nelerdir?

Galaxy Buds Live kulaklığın ses özellikleri de dikkat çekicidir. Cihazın stereo çıkışlı yüksek ses performansı bulunur. Ayrıca aktif gürültü engelleme özelliği vardır. Bu özellik sayesinde dışarıdaki sesin %97 oranında engellenebilme ihtimali vardır. Ayrıca cihazın 12 mm’lik sürücüleri bulunur.

Galaxy Buds Live
Galaxy Buds Live

Galaxy Buds Live Bağlantı Özellikleri Nelerdir?

Galaxy Buds Live kulaklık tam kablosuz bir kulaklıktır. Kulaklığın bluetooth ve çoklu bağlantı yapma özelliği vardır. Cihazın kablosuz şarj ve hızlı şarj özelliği vardır. Hızlı şarj özelliği sayesinde 5 dk. içerisinde şarj olabilir. Bu şarj ise 1 saat boyunca kullanılabilir. Kulaklığın kullanımı 6-8 saat arasındadır. Kulaklığın kablosuz şarj kutusuyla yapılan kullanımlarda şarj süresi 29 saat olmaktadır. Cihaza ayrıca iki farklı Buds Live kulaklığın bağlanabilme ihtimali bulunur.

Galaxy Buds Live Kulaklığın Fiyatı

Tasarım harikası olan Galaxy Buds Live kulaklığının tanıtımının yapılmasının ardından fiyatı merak edilmeye başlanmıştır. Kablosuz kulak içi kulaklığın planlanan satış fiyatı 164 Euro’dur. Türkiye için cihazın fiyatı ise 1299 TL olarak belirlenmiştir.