Elephone Nasıl Bir Marka?

Paylaş!

Türkiye telefon pazarına Huqwei, Oppo, Xiaomi derken bir tane daha Çin malı telefon girdi. Elephone markası daha çok yeni bu yüzden çoğu kişi tarafından özellikleri hatta adı bilinmiyor. Fakat Çin ürünü olduğunu söyleyebiliriz. Dünyadaki diğer ülkeler gibi Türkiye’de teknoloji pazarında Çin ürünleri fazlaca yer veriyor. Elephone Çin’in genç ve yeni nesil mobil cihaz üreticilerinden biridir. Satışa ise Arena Bilgisayar markası güvencesinde çıkmaktadır. Peki, Elephone nasıl bir marka?

Model ve Tasarım

Elephone markası 4 farklı model ile piyasaya sunulacak, tasarımı ise oldukça şık ve zarif. Son nesil çıkan telefon markaların ile benzerlik göstermekte. Tasarımı ile oldukça göz dolduruyor. Ön kasası tuşsuz, full ve geniş ekran şeklinde dizayn edilmiş ve arka kasasında farklı renk seçenekleri mevcut.

Modelleri şu şekilde;

  • Elephone U3H
  • Elephone PX
  • Elephone A7H
  • Elephone A6MAX

Hepsi farklı fiyatlara ve hafıza özelliklerine sahip. Ancak özellikleri ve tasarımı göz önünde bulundurulursa fiyatları oldukça uygun. En yüksek 3.499 TL ve en düşük 1.799 TL arasında fiyatları bulunmaktadır.

Elephone Markası
Elephone Markası

Yenilikçi Özellikler

Elephone markası yenilikçi özellikleri bir araya toplayıp tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde bir telefon geliştirmiş. Özellikle uzun süre giden bataryası, çizilmeye dayanıklı olan ekranı büyük beğeni topluyor. 8 GB RAM, 256 GB hafıza özelliklerine de sahip.

Vowney

Modeller arasında kesinlikle en çok merak edilen, en yüksek performanslı model budur. Direk olarak üst seviye telefonlar arasında yerini uygun fiyata alabilecek. Vowney Lite modelinde ise performansı biraz daha düşürülmüştür. Bu ürün piyasadaki diğer telefon modellerine nazaran daha kalın, bunun sebebi ise %15 daha parlak ve canlı bir ekrana sahip olmasıdır ve aynı zamanda %15 daha az güç tüketmektedir. Tüm bunlara rağmen ısınma sorunu da bulunmamaktadır.

Diğer Özellikleri

Elephone markası aynı zamanda parmak izi okuma hizmeti de sunmaktadır, 0.5 saniye gibi kısa bir sürede parmak izini tanımlar. Kamerası ise Sony gibi ünlü telefon markaları ile kapışacak şekilde iyi tasarlanmıştır, oldukça kaliteli fotoğraflar çekebilirsiniz. Çift tonlu led ışık flaşa sahip. Elephone Nasıl Bir Marka? sorusunu bu şekilde cevaplamış olduk.