Genesis’ten İlginç Otomobil Konsepti

Paylaş!

Genesis’ten İlginç Otomobil Konsepti.Genesis, New York Otomobil Fuarında piyasaya sürmeyi düşünmediği elektrikli aracı Mint’i tanıttı. Otomobil son derece gösterişli özelliklere sahiptir.

Otomobilin görüntüleri incelendiğinde çok kullanışlı olduğu görülüyor. Satışa çıkarılmayacak olan ancak tanıtımı yapılan Mint’in tam bir şehir otomobili olduğu görülüyor. Aracın küçük boyutlu ve farklı tasarımlı oluşu ziyaretçilerin dikkatlerini fazlasıyla topluyor. Genesis Mint’in motoru elektrikli olarak tasarlanıyor. Araçla ilgili teknik bir bilgi bulunmuyor fakat tam şarj ile 320 km menzile sahip olduğu açıklanıyor. Aracın küçük motorlu olması kısa sürede şarj edilebilmesini sağlıyor. Türkçe anlamı ‘nane’ olan Mint, yeşil renkte üretilmiş.

1960’ların Şıklığı

Porsche’nin Yeni Model Orjinal Aracı 911 Speedster, New York’ta tanıtıldı.

Aracın iç tasarımı fazlasıyla şık olarak tasarlanmış. Tavanına cam konsepti kaplanmış olan araç bir otomobilden daha çok bir uzay aracı hissi veriyor. 2 kişilik olarak üretilmiş olan aracın koltuklarının birleşik olarak tasarlanması 60’lı yılların nostaljik otomobilleri görünümünü yansıtıyor.

Aracın arka kısmında ise yukarı açılan iki kapısı var. Arkada oturma yeri olmayan aracın bu kısmı bagaj olarak düşünülmüş.