CDN Nedir? WordPress İçin En İyi CDN Servisleri

Paylaş!

Pek çok kişi ya da firma sahibi sahibi bulundukları ürün ve hizmetlerin, markaların değerine değer katmak ve markalarının kurumsal bir kimlik kazanmasını sağlamak amacıyla wordpress altyapısından oluşan web siteleri oluşturuyor. Ancak bu web siteleri tek başlarına markaların değerinin artmasına yetebilecek güçte değildir. Web site sahiplerinin mutlaka wordpress için hizmet sağlayan iyi bir CDN servisiyle çalışması gereklidir. Ancak pek çok kişi CDN servisinin ne işe yaradığından ve ne anlama geldiğinden habersizdir. Peki cdn nedir? wordpress için en iyi cdn servisleri nelerdir?

CDN Ne Anlama Geliyor?

CDN açılımı, content delivery network şeklindedir. CDN, wordpress tabanlı sistemler için oldukça fonksiyonel birçok özelliğe sahiptir. WordPress web sitelerini hızlandırmaya yarayan ve web sitelerinin içeriklerinin dijital ortamda depolanmasını sağlayan CDN servisi, pek çok web sitenin sahip olması gereken bir gereksinimdir.

1. KeyCDN Servisi

Oldukça üst düzeyde bir CDN servis hizmeti sunan bu marka, uygun fiyatlı oluşu sebebiyle son zamanların en çok tercih edilen CDN servisleri arasında yer alıyor. Wordpress tabanlı web siteleri için mükemmel bir tercih olan KeyCDN servisi, SSD donanımlı sunucu ağlarına sahip olmakta olup, oldukça büyük kapasiteli veri depolama merkezleriyle Kuzey Amerika, Avrupa, Asya ve Avustralya bölgelerinde hizmet sağlıyor.

2. Cloudflare Servisi

WordPress tabanlı web siteler tarafından en yoğun şekilde tercih edilen CDN servislerinden biri olan Cloudflare web siteleriniz için üstün hizmet sağlamakta olup, aynı zamanda ücretsiz CDN servisi hizmeti sunmaktadır. Bu servis ile birlikte hostinginizi koruyabilir, olası saldırılara karşı önlem alabilirsiniz. Öte yandan müthiş bir kullanım kolaylığına sahip olan bu CDN servisiyle gerekli ayarlamaları en fazla 5 işlem dakikası içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Cloudflare servisi, diğer CDN sistemlerinden çok daha büyük bir veri depolama merkezine ve sunucu ağına sahiptir.