Google Kullanımında Yeni Özellik

Paylaş!

Google Kullanımında Yeni Özellik.Google, önümüzdeki günlerde kullanıcıları için oluşturduğu yeni bir özelliği aktif hale getireceğini açıkladı. Google yaptığı açıklamada kullanıcı verilerinin otomatik olarak silinebileceğini açıkladı.

Google’dan Yeni Hizmet Detayı

Bu yeni veri silme özelliğinden yararlanmak için web içeriği, konum geçmişi ve arama etkinlikleri gibi bilgilerin Google ile paylaşılması gerekiyor. Buradaki tek ve en önemli sorun ise, paylaşılan verilerin Google içeriğinde sonsuza dek saklanıyor oluşu. Google, kaydettiği ya da kullanım sağladığınız verileri silmenize olanak veriyor fakat bunu sürekli yapmanız gerekiyor. Google’ın yeni özelliği ile kullanıcılar daha verimli bir kullanım sağlayacak ve verilerinin de silindiğinden tam anlamıyla emin olabilecekler. Bu özelliği kullanabilmek için Google’ın üç ayrı seçeneği bulunacak.

Kullanıcılar isterlerse verilerini şimdiki gibi manuel olarak, isterlerse 3 ay veya 18 aylık eski verilerini Google’ın bu özelliği ile Google tarafından silinmesini sağlayabilecekler. Bu özelliğin Google kullanıcıları tarafından beğeni toplayacağı düşünülmesine rağmen yine de süre seçeneği konusunda hangi tavrı takınacaklarını da kestirmek mümkün değil gibi görünüyor.