PlayStation 5 Açıklaması

Paylaş!

PlayStation 5 Açıklaması. AMD’nin ünlü patronu yaptığı açıklamada PlayStation’un önemli bir parçası olduğumuz için oldukça mutluyuz dedi. Ortaya yeni çıkan PlayStation 5 hakkında ilk kez bilgi veren AMD, Sony’nin son trend oyun konsolunun bir parçası oldukları için bir hayli sevinçli ve heyecanlı olduklarını dile getirdi.

AMD’nin ünlü patronu yaptığı açıklamada PlayStation’un önemli bir parçası olduğumuz için oldukça mutluyuz dedi. Ortaya yeni çıkan PlayStation 5 hakkında ilk kez bilgi veren AMD, Sony’nin son trend oyun konsolunun bir parçası oldukları için bir hayli sevinçli ve heyecanlı olduklarını dile getirdi.

Yeni Oyun Konsolu

Sony, resmi olarak PlayStation 5’in kullanıcıyla buluşma zamanını hala açıklamamış olsa bile, Sony’nin sistem mimarı ve PlayStation 5’in başındaki görevli olan kişi Mark Cerny, Japon teknoloji devinin yeni nesil oyun konsolu hakkında bilgiler paylaşmaya çoktan başlamış durumda görünüyor. Ayrıca AMD de bugünlerde PlayStation 5 hakkındaki suskunluğunu bozmuş bir konumda yer alıyor.

Mark Cerny’den öğrenilen bilgilerden biri de PlayStation 5’in AMD tarafından üretilecek yongalara sahip olacağı konusuydu. AMD’nin ünlü CEO’su Lisa Su, geçtiğimiz haftalarda Sony ile gerçekleştirdikleri ortaklıkla ilgili konuşurken, geliştirmiş oldukları yonganın PlayStation 5’in özel sistemine yardımcı güç olacağı konusunu açıkladı. Sony’nin yeni nesil PlayStation oyun konsolunun bir parçası olmaktan büyük onur duyuyoruz dedi.