Günlük Kullanım İçin En İyi Notebook Tavsiyeleri

Paylaş!

Bilgisayarın günümüzde ki çok önemli bir yer tutmaktadır. Hem ev hem iş amaçlı kullandığımız bilgisayarlar hayatımızın neredeyse heryerin de yer alıyor. Gündelik bilgisayar kullanımı için insanlar masaüstü bilgisayardan ziyade notebooklara yönelmektedir. Firmalar da kullanıcıların isteğine göre üretim yapıyorlar. Bu makalemizde günlük kullanıcılar için taşınabilir notebookları sizlere tanıtacağız. Bu yazımızda günlük kullanım için en iyi notebook tavsiyeleri sizlerle paylaşacağız.

1- Günlük Kullanım İçin Notebook Alırken Hangi Koşulları Aramalıyız?

İnsanların bilgisayar seçimlerinde en sık tercih ettiği bilgisayar türleri genellikle günlük bilgisayarlardır. Bu tür bilgisayarları seçmelerinde ki en büyük etken hem gündelik işlerini halledebilmeleri hem de orta seviye oyunları rahatlıkla açabilmeleridir. Şuan da bu notebookların fiyatları 1750 ile 3000 Türk Lirası fiyat bandında değişmektedir. Günlük kullanım için notebook alırken dikkat etmemiz gereken etkenler bilgisayarın işlemcisi, ekran kartı hafıza boyutu, İşlemci Hızı, disk boyutu önemli unsurlardır. Bir alt başlığımızda detaylı şekilde verilmiştir.

2- Notebook Kullanımını Etki Eden Unsurlar Nelerdir?

Günlük kullanım için notebooklarda rahat kullanım açısından ilk etken;

İşlemci: Yeni bir notebook alırken işlemciye önem vermeyi unutmayın Ve yeni nesil işlemcilere öncelik vermeye özen gösterin ve notebookların günlük kullanıma uygun olması için en az intel i3 işletim sistemli bilgisayarı tercih ediniz.

İşlemcinin Hızı: işlemciyi seçtikten sonra ki dğer en önemli etken işlemcinin hızıdır. Notebook alırken en az hızın 2.3 Ghz olması gerekir.

Ekran Kartı: Ekran kartları bilgisayarlar için çok önemlidir en az 2 Gb olan ekran kartlarını tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

3-Günlük Kullanım İçin Uygun Olan 3 Notebook Önerisi

Dell İnspiron 3580: Günlük kullanım için ilk adayımız Dell markasına ait inspion 3580 modeli İntel i5 işlemcisine, 2 GB ekran kartı ve 4 GB ram kapasitesine sahip olan bu notebook fiyatı e-ticaret firmalarında 2000-2500 TL aralığında değişmektedir. Günlük kullanım için en iyi adaylardan biri olabilir.