Güvenlik Mesajları Artık Whatsapp’a Gelecek

Paylaş!

Güvenlik Mesajları Artık Whatsapp’a Gelecek.Birbirinden farklı olan uygulamalarda karşılaştığınız doğrulama mesajları ile alakalı yapılan işlem sıralamasında bazı farklılıkların olacağını duyuran yetkililer; artık işin içine Whatsapp’ın da girdiğini belirtti. Doğrulama şifreleri, kısa kodlar olarak sizlere cep telefonunuz üzerinden bildiriliyordu.

Artık bu işlemler Whatsapp üzerinden kullanıcılara ulaştırılacak. Önümüzde ki günlerde gerçekleşmesi planlanan bu yeni güncelleme için gözler Facebook’a çevrildi. Dünyaca ünlü dev şirket, program yazılımcılarının bu konuda büyük gelişmeler kaydettiğini ve de SMS olarak sizlere yönlendirilen, doğrulama mesajları için Whatsapp’ı kullanmaya başlayacakları konusunda ki dedikoduları doğruladı.

Her doğrulama işlemi için sizden istenen telefon numaranızı da artık kimseyle paylaşmak zorunda kalmayacaksınız. Bu uygulamaya geçildiği ilk andan beri; işlemleriniz için telefon numaranız istenmeyecek ve de sistemde doğrulama merkezi tarafından kaydedilen Whatsapp numaranıza mesaj gönderilerek doğrulama işlemleri gerçekleştirilecek.

Yazılım Geliştiricilerinden Dev Proje

Yazılım ve de uygulama geliştirici ekiplerin, mobil kullanıcıların işini kolaylaştıracak bir projeyi hayata geçireceğinin sinyalini veren Facebook yöneticileri; işlem yapan insanların robot olmadığını Whatsapp üzerinden test edecek bir uygulama üzerinde yoğunlaştı.