HTC’den Formula 1 İçin Sanal Gerçeklik Seti

Paylaş!

HTC’den Formula 1 için sanal gerçeklik seti. HTC McLaren firması ile kurduğu ortaklık sonucunda Formula 1 hayranları için çok heyecan verici bir ürün olan HTC Vive Pro McLaren Edition ürünü tanıttı. HTC mobil platformlarda ve akıllı telefon piyasasında istediği başarıyı yakalamakta her zaman sıkıntı çekiyor ve günden güne popülaritesi düşerek daha da kan kaybediyor. Buna rağmen şirket yine de mobil dünyadan uzak kalmayarak bir şekilde bu sektöre yatırım yapmaya da devam ediyor. Son olarak McLaren firması ile ortaklık kuran HTC bir Virtual Reality (VR) yani sanal gerçeklik gözlüğü üreteceğinin sinyallerini vermişti.

HTC Yerine McLaren Logosu

HTC standart olarak ürettiği VR Vive’a nazaran bu üründe tamamen Formula 1 karakterlerini düşünerek bir tasarıma gitti ve ürettiği set olan HTC Vive Pro McLaren Edition HTC logosu yerine direk olarak McLaren logosu ile satışa sunuldu. Tamamen formular 1 de ki McLaren takımı düşünülerek tasarlanan bu ürün standart Vive Pro ürününe göre 350 dolar daha pahalıya satışa sunuluyor. Tabi ki bu fiyat farkı sadece tasarıma ait değil. Bu özel tasarıma ek olarak studio 360 ekibi tarafından tamamen bu ürüne özel olarak geliştirilmiş 2 adet sanal gerçeklik oyunu da bu cihazla birlikte müşterilere sunuluyor. rFactor 2 McLaren Edition yarış simülatörü oyunu ve McLaren Garage VR Experience oyunlarını içeren paket Formula 1 hayranları için oldukça doyurucu ve etkileyici olacak gibi duruyor.

Kontrolcü de Tasarıma Sahip

Paketin içeriğinde bir de özel olarak tasarlanmış ve yine McLaren ekibinin ruhunu taşıyan özel bir Vive Pro McLaren Edition kontrol cihazı bulunuyor. Standart Vive Pro 1.199 dolardan satışa sunulurken McLaren versiyonu ise 1.549 dolardan yurt dışında satışa sunulmuş vaziyette.

HTC Mobil Dünyası

Özellikle Çinli markaların akıllı telefonlar ile ilgili olan atakları ile beraber birçok diğer marka akıllı telefon piyasasında kan kaybetti. Bunlardan birisi olan HTC bu tarz mobil yan ürünlerle birlikte bu piyasada hala var olduğunu, kurduğu ortaklıklar ile de hala güçlü olduğunu ispat etmek istiyor olabilir.