Huawei Hız Kesmiyor

Paylaş!

Huawei Hız Kesmiyor.Ünlü mobil telefon markası Huawei, yapmış olduğu yeniliklerle piyasadaki liderliğini koruyor. Çinli lider akıllı mobil telefon şirketi Huawei, yapmış olduğu hizmetlerde rekor kırarak hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Akıllı mobil cihazlarda üretim yapan Huawei, dış pazardaki yerini domine etmeye devam ediyor.

Telefon Piyasası

Araştırma şirketi olan IHS Markit’in en son sunmuş olduğu verilere göre akıllı telefon sektörünün 2019 yılının arkada bıraktığımız ilk çeyreğinde gerçek anlamda bir gerilemeye gittiği görülüyor. Ancak ünlü şirket Huawei burada bir istisna olarak değerlendiriliyor. Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, 2019 yılının ilk çeyreğinde tam olarak %50 büyüme yaşadı.

Bununla birlikte Huawei’nin akıllı telefon piyasasında her geçen gün daha da büyük söz sahibi olmasına kesinlikle şaşırmamak gerekiyor. Üretmiş olduğu fiyat ve performans odaklı üstün cihazlarla mobil kullanıcıların gönlünde taht kuran şirketin; Ocak, Şubat ve Mart ayları toplamında tam 59,1 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirdiği ve bu sektörde ilk sırada yer aldığı herkes tarafından biliniyor.