Samsung’tan Teknoloji Harikası

Paylaş!

Samsung’tan Teknoloji Harikası. Günümüzde internetin yaygınlaşması ile birçok kişi akıllı telefonlar kullanmaya başladı. Bu telefonlar sayesinde bilgisayara ihtiyaç bile duymadan tüm ihtiyaçlarımızı karşılamamız mümkün oldu. Fotoğraf veya video çekme, düzenleme işlemleri, sosyal medya kullanma, farklı birçok uygulama ile hayatımızı kolaylaştırdık. Bunların yanında yeni çıkan akıllı telefonların ekranının büyük olması sayesinde film bile izleyebilir olduk. Bu teknoloji üreticilerinin başında Samsung gelmektedir.

Samsung tam olarak 4 sene önce yayınladığı bir kısa film sayesinde yeni çıkaracağı katlanabilir telefonu tanıtmıştı. Fakat daha sonra hiçbir açıklama yapmayarak insanlarda merak uyandırmasını sağlamıştı. Bu güne kadar üzerinde çalıştığı düşünülen telefon yakın zamanda çıkacak gibi gözüküyor. Samsung resmi twitter hesabı üzerinden attığı bir tweete göre yıl sonuna kadar bir konferans gerçekleştireceğini belirtti. Bu konferansta ürün mü tanıtılacak, yoksa sadece ürün hakkında bilgi mi verilecek veya reklam mı yapılacak kimse tarafından bilinmiyor. Şirket konuya açıklık getirmeden, tüm heyecanın kalmasını sağlamaya çalışmaktadır.

Katlanabilir Telefon Nasıl Olacak?

Birçok kişi ekran olarak büyük telefonları tercih etmektedir. Bu sayede film veya video izlemek daha keyifli hale gelmektedir. Fakat büyük olan telefonların taşınması da kolay olmamaktadır. Özellikle cepte taşındığı zamanlarda rahatsız etmektedir. Hareket olanaklarını kısıtlamaktadır. Bu sorunu çözmek isteyen Samsung katlanabilir telefon çıkartarak hem rahat bir şekilde film veya video izlemenizi sağlamıştır hem de yanınızda kolay bir şekilde taşıyabilmenizi hedeflemiştir.

Katlanabilir telefonun yayınlanan kısa filmde nasıl olacağı hakkında bilgi sahibi olmanız mümkün. Telefonun iki ekranı olacak. Katlı bir şekilde duran telefon adeta normal bir Samsung gibi kullanılabilecek. Fakat daha sonra yan tarafından açılabilen telefon adeta bir tablet gibi de kullanılabilecek. Bu kısmın tamamen dokunmatik olarak ve telefonunuzla eşzamanlı olarak çalışabilecek. Sene sonuna doğru yapılacak olan toplantıda telefonu genel hatlarıyla tanıtması bekleniyor. Deneme amacıyla Çin ve Kore gibi ülkelerde ürünün denendiği de bilemektedir. Bu telefon sayesinde rakiplerinin önüne geçeceği düşünülen Samsung, 2019 yılında milyonlar tarafından kullanılan bir telefon ürettiğinin bilincinde. Kullanıcıların ise merakla toplantıyı beklediği Twitter’da gözlemlenebilmektedir.