İnsan Uçurabilen Drone: Ultra

Paylaş!

Günümüzde özellikle sinema sektörü için drone, önemli bir teknolojik üründür. Bu tip ürünler sinema projelerinde çeşitli sahnelerde kolaylık sağlamaktadır. Robot teknolojisinin gelişmesi ile de drone ürünleri teknoloji firmaları tarafından üretilmeye başlandı. Bu ürünlerden birini de, Flying Pictures firması tarafından üretilen insan uçurabilen drone : ultra firma tarafından duyuruldu. Bu firma sinema sektöründe faaliyet gösteren bir firmadır. Ultra isimli drone ürünü, dünyanın en güçlü drone olarak kullanıcıların karşısına çıkmaktadır.

Dünyanın En Güçlü Drone’u

Dünyanın en güçlü drone özelliği taşıyan Ultra, özellikle Sinematografi alanı için özel olarak geliştirilen bir ürün. Ultra, 115 km hıza ulaşabilmekte ve 60 kg yük taşıma kapasitesi ile 110 kilogram ağırlığa kadar kalkış yapabilmektedir. Bu özelliği ile Sinematografi alanında büyük ilgi görmesi beklenmektedir.

Günümüzde robot teknolojisi büyük bir ilerletme kat etti. Robot teknolojisinin gelişmesi ile farklı drone türleri karşımıza çıktı. Drone üretici firmaları, kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik drone ürünleri oluşturmaktadır. Özellikle Sinematografi alanında çalışan kişilerin işlerini de oldukça kolaylaştırmaktadır.

İnsan Uçurabilen Drone Ultra’nın Özellikleri

Ultra, etkileyici bir tasarıma sahiptir.

Etkileyici tasarımıyla şu teknik özellikleri de vardır;

  • 115 km hıza ulaşabilme,
  • 60 kg yük taşıyabilme ve 110 kg yük ile kalkış yapabilme kabiliyeti,
  • Aksiyon dolu sahneler için oldukça elverişli bir ürün.
  • Libra L7 isimli kamera ekipmanlarını taşıyabilme özelliği.
Drone: Ultra
Drone: Ultra

Drone Ultra’nın Güvenlik Özellikleri

Ultra’nın güvenlik özelliklerine bakıldığında, uçuş güvenliği ön plana çıkarılmıştır. Uçuş sırasında oluşabilecek çeşitli arızalar, drone üstünde bulunan kontrol mekanizması uçuş güvenliğini sağlamaktadır. Bir diğer önemli uçuş güvenliği özelliği de paraşüt kurtarma özelliğidir. Bu özellik sayesinde de drone ile taşınan ekipmanların düşme riski ortadan kalkmış olmaktadır. Ayrıca Ultra, yedek pil ve pervanelere sahiptir.

Birleşik Krallık Sivil Havacılık Otoritesi (CCA) Tarafından Test Edildi

Geçtiğimiz günlerde, sinema sektöründe çalışmalar yapan Flying Pictures firması ‘Ultra’ isimli drone ürününü duyurdu. Drone Ultra, Birleşik Krallık Sivil Havacılık Otoritesi (CCA) tarafından da test edildi. Sinema sektöründe çalışan profesyonel kişiler bu drone ürününü rahatça kullanabilirler.