Instagram Biyografisine Birden Fazla URL Ekleme

Paylaş!

Instagram’da yer alan biyografi özelliği ile kullanıcıların kendileri hakkında diğer kullanıcılara daha fazla bilgi vermeleri mümkün oluyor. Ayrıca kullanıcıların ilgi alanlarının ne oldukları konusunda da diğer kullanıcılara istedikleri şekilde bilgi verebildikleri ortaya çıkıyor. Instagram’da yer alan bu özellik sayesinde kullanıcıların başkalarının hesaplarına daha çok ilgi gösterdikleri de biliniyor. Diğer taraftan kullanıcıların ınstagram biyografisine birden fazla url ekleme için bir yöntem bulunuyor. Bu yöntem konusunda bilgi sahibi olunması ile kullanıcıların istedikleri şekilde biyografilerine url eklemeleri mümkün oluyor.

Instagramda Biyografi Özelliği Nasıl Kullanılır?

Kullanıcıların instagramdaki biyografi özelliğini kullanabilmeleri için öncelikle instagram hesaplarına giriş yapmaları gerekiyor. Instagram hesabına giriş yapılmasının ardından profil ayarlarının yapıldığı bölüme girilmesi gerekiyor. Daha sonra ”profili düzenle” sekmesine tıklanması gerekiyor. Profili düzenle sekmesine girilmesinin ardından biyografi bölümüne girilmesi gerekiyor. Kullanıcılar bu bölüme 150 karakterden oluşan biyografi yazabiliyor. Bu işlemlerin ardından profil bölümünde biyografi görünür hale geliyor.

Linktree Servisi Ne İşe Yarıyor?

Kullanıcıların linktree servisini kullanarak bir url üzerinden pek çok url paylaşımı yapmaları mümkün oluyor. Ayrıca linktree servisi bu hizmeti kullanıcılara ücretsiz olarak sunuyor. Kullanıcılar linktree servisi sayesinde instagram’daki biyografilerine koymak için bir url ortaya koyuyor. Kullanıcılar tarafından oluşturulan bu url ile diğer kullanıcılar başka url hesaplarına ulaşabiliyor. Bu sayede kullanıcıların sahip oldukları takipçilerini bütün sosyal medya hesaplarına veya satışını yaptıkları ürün sayfalarına da yönlendirmeleri mümkün oluyor.

Instagram Biyografisinde Kullanıcı Adı Neden Önemlidir?

Instagram biyografisinde kullanıcı adı, kişilerin sahip oldukları profillerinin url alanında önemli olarak görülüyor. Bu nedenle kullanıcı adını seçerken dikkatli olmak gerekiyor. Kullanıcı adının farklı sosyal ağlardaki tanıtıcı ile uyumlu olması da kullanıcılar açısından büyük önem taşıyor.