Instagram Hesabını ‘İşletme Hesabından’ Çıkarma

Paylaş!

Milyonlarca kullanıcı sahibi olan instagram hesabı pek çok işlemi barındırmaktadır. Instagram kullanıcıları bazı işlemleri kolaylıkla yapabilirken bazı işlemler biraz daha karmaşık olabilmektedir. Özellikle yeni instagram kullananlar için işlemlerin adımlarının bilinmesi gerekir. Doğru adımlar atılarak işlem tamamlanmış olur. Bu işlemlerden bir tanesi de ‘instagram hesabını işletme hesabından’ çıkarma işlemidir. İlk bakışta zor gibi görünse d aslında son derece basit birkaç adımla bu işlem yapılabilmektedir.

Instagram İşletme Hesabı Nedir?

Basit tanımıyla; işletme odaklı profilleri temsil eden bir instagram hesabıdır. İşletme hesapları standart hesaplara göre çok daha ayrıntılı işlemlere ulaşmayı sağlar. Söz gelimi; işletme hesaplarıyla, ürünlerin reklamı yapılabilmektedir. Ancak; standart hesaplarda reklam verme özelliği yoktur. İşletme hesaplarında ise reklam oluşturulup yayınlanabilir. Instagram işletme hesaplarını yalnızca ticari amaçla oluşturma kuralı yoktur. Bireysel olarak çalışan kullanıcılarda işletme profili oluşturabilirler.

İşletme Hesabı ile Kişisel Hesap Arasındaki Farklar

Kişisel instagram hesapları; kişilerin gününü paylaşmaları ve stalklamak için kullanılır. İşletme hesapları ise büyük ya da küçük işletmesi olanlar için yapılmış bir hesap türüdür. İşletme hesaplarında birçok özellik mevcuttur. Kişisel hesaplarda istatistikler görüntülenemez. İşletme hesaplarında ise istatistikler görüntülenebilir. İşletme hesabı, daha kurumsaldır. Kişisel hesap ise kişinin resim, video ya da benzeri gönderilerini paylaştığı bir hesaptır.

İşletme Hesabından Kişisel Hesaba Geçiş Nasıl Yapılır?

Tekrar kişisel hesaba dönülmesi için izlenmesi gereken adımlar şunlardır;

  • Öncelikle profile gidilir. Profilde yer alan Ayarlar simgesine tıklanır.
  • Ayarlar bölümünde bulunan Hesaplar kısmına girilir.
  • Hesaplar kısmında Tekrar Kişisel Hesaba Geçiş Yap butonu bulunur. Bu kısma tıklanır.
  • İşlemin onaylanabilmesi için Eskisine Dön butonuna tıklanır.

Bu adımlar takip edilerek işletme hesabından kişisel hesaba geçiş sağlanmış olur. Böylece; işletme hesabından çıkış yapılıp tekrar normal yani standart bir instagram profiline geçilmiş olur. Ancak; bu noktada önemle belirtmek gerekir ki; bu geçiş işlemi yapıldığında Instagram’da yer alan istatistik veriler silinir. Zira, kişisel instagram hesaplarında istatistik bilgileri yer alamaz. Dolayısıyla hesap, işletme hesabından kişisel hesaba geçirildiği zaman bu bilgiler de otomatik olarak silinecektir.